Rusové odhalili ministra Stropnického jako loutku USA. Tak jsme na tom pořád dobře

repro: ČT

Hlásná trouba ruské propagandy, web Sputnik News, si našel další oběť. Je jí ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Ten se provinil tím, že řekl,  že Rusko financuje příval uprchlíků do Evropy, konkrétně že Rusové organizují přesuny běženců autobusy z Maďarska a že mu to řekl jeho kolega maďarský ministr obrany. Ten ale zase tvrdí, že nic takového Stropnickému neřekl.

Nikdo jsme u toho nebyli, ale protože Stropnický nemá důvod si něco takového vymýšlet, bylo to nejspíš tak, že mu to Maďar skutečně řekl a nepočítal s tím, že to Stropnický dá dál. Tak to prostě popřel. Jak to bylo, si musí oba pánové vyříkat mezi sebou, Stropnický je momentálně za vola a maďarský ministr obrany za podrazáka. Radovat se může jen vševědoucí web Sputnik.

Aby byla slast čtenářů dokonalá, použije kremelské médium ještě jeden kejkl, totiž cituje autoritu z české strany. Tentokrát to není alternativně inteligentní antisemita Adam Bartoš, vydávaný v Rusku za seriózního odborníka, ani jurodivý velitel Čapajev – Vyvadil, ale politolog Jan Miklas. O něm se toho mnoho neví. Jakýsi Hans Miklas, člen NSDAP, vystupuje v díle Klause Manna Mefisto, ale to asi nebude on. Dost napoví, když se podíváme na jeho aktivitu. Má blog na iDnesu a tam publikuje věty jako: „Šel jsem přivítat motorkářskou skupinu ‚Noční vlci‘, kteří 5. května přijeli do Prahy, aby se zde 6. května poklonili památce krasnoarmějců na Olšanských hřbitovech.“ (Překlepy a hrubky jsme v originálu laskavě politologovi opravili. To se stane, všichni jsme tak nějak lidé.) Sám sebe Miklas charakterizuje, že je „politolog se sympatiemi k Rusku“.

Rusko zvítězí

Kromě politologie je zřejmě také věštec, protože v jednom textu prorokuje: „Rusko svoji obratnou diplomacií nezadržitelně posiluje svoji globální moc a posouvá svět stále blíže k nové epoše multipolárního světa bez nadvlády Západu.“ A konstatuje: „Rusko války nezačíná, Rusko je končí.“

Pravda, některé i porážkou nebo „nevítězstvím“ (viz Afghánistán a Ukrajina, o studené válce lépe pomlčet), to by ale na Sputniku nezapadalo do tamních konstrukcí.

Osoba Miklas, politolog se sympatiemi k Rusku, ministra obrany tepe: „Ministr Stropnický je postava nesamostatná, spíše loutka v rukou zaoceánských pánů. To není prezident Miloš Zeman, který je v Česku jediným politikem, nezávislým na Bruselu a Washingtonu, a dělá a říká to, co skutečně považuje za správné.“

A pak něco o tom, že „velvyslanec pan Shapiro“ je k nám „schválně poslán“ (ještě že ne omylem), aby „rozšiřoval americký vliv na veřejné mínění a českou politiku“. „No a Martin Stropnický je člen strany ANO, druhé nejsilnější strany po sociální demokracii. Právě na ANO jsou dnes soustředěna všechna politická úsilí velvyslance Shapiro. Je možné, že máme co dělat s určitou objednávkou super aktivního velvyslance USA, s objednávkou, kterou vyplnil ministr obrany Česka.“

To je samozřejmě možné. O panu Shapirovi a jeho aktivitách jsme tu psali nedávno dosti kriticky. Těžko od něj ale očekávat, že se bude snažit v Česku mírnit americký vliv, to by byl zřejmě blázen. Možná si tu Shapiro vybral špatné koně, ale že si nevybral osobu Miklase, kterému tak zbyli už jen Rusové, za to opravdu nikdo nemůže.

Roztomilý je ten klopotný normalizační jazyk, kterým absolvent FF UK (diplomka s názvem Současná ruská politická a civilizační identita, 2009, oponent Ondřej Slačálek) disponuje: „Myslím, že ti, kteří objednávají tuto muziku, počítají s jedním: s konečnou platností udělat z Ruska obraz nepřítele v očích evropské, české společnosti. Jiné rozumné vysvětlení eskapády ministra prostě nevidím.“

To je roztomilý obrat, „objednávat muziku“. Ještě tam chybí, „v čím žoldu“ nejspíš Stropnický pracuje, ale to je politologovi, který své příspěvky nadepisuje titulky „Rusko zvítězí“, asi zřejmé.

Čím hůř, tím líp

Pointa není složitá, aspoň pro nás, co v žoldu CIA pracujeme na podtínání slovanského dubiska a revizi druhé světové války a Novém světovém řádu. Proč by Rusko mělo zájem na tom, aby do Evropy poudili běženci? Protože si myslí, že to Evropu bude rozkládat. Na to není třeba mít nějak autobusy v Maďarsku. Když se někdo dostal na člunu a vlakem ze Sýrie nebo Iráku až sem, na ruský autobuse se může vykašlat. Rusové spíše radostně sledují, jak jejich zásah v Sýrii způsobí nové vlny utečenců, kterých se oni nebudou muset dotknout ani prstem. Jenže ze Sýrie lidé neutíkají především před Islámským státem, ale před Asadovým režimem, protože tento diktátorský režim hýčkaný Ruskem má na svědomí většinu syrských obětí. Tím padá teze, že si za vlnu běženců může Západ sám.

Evropa se ale nakonec vzpamatuje a přes svou zmatenost a politiku od zdi ke zdi si s problémem poradí, jako nakonec vždycky. Jak si poradí Rusko, co v dějinách údajně vždycky vítězí a má ekonomiku síly Itálie, to nám bude muset v nějaké věštbě prozradit nezávislý politolog Miklas. Mohl by z toho být další díl ruských Bylin. Bohatýra by tam mohl představovat třeba Gerard Depardieu a nějakou roličku práskač Snowden, který už by chtěl z Ruska domů i za cenu, že ho asi zavřou. I Rusko má své utečence. A samí prominenti, to se pozná úroveň. Jen by na jejich přesun stačil mikrobus, protože tam prchá buď blázen, nebo ten, kdo má zatraceně dobrý důvod.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner