Rusové ostřelovali klidnou civilní čtvrť v Dnipru. Nejméně 13 lidí zranili, prohlásil Valentyn Rezničenko

Hasiči zasahují po ruském útoku v Dnipru (The State Emergency Service of Ukraine, se souhlasem)

Hasiči zasahují po ruském útoku v Dnipru | FOTO: The State Emergency Service of Ukraine, se souhlasem

Nejméně 13 lidí dnes utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Dnipro. S odvoláním na místní úřady o tom informovala ukrajinská agentura Unian.

„Třináct lidí, kteří byli zraněni v důsledku raketového útoku na Dnipro, se již obrátilo na lékaře. Čtyři jsou v nemocnici. Mezi nimi je i 17letý chlapec,“ uvedl šéf Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko. „Záchranáři odstraňují sutiny. Mohl by pod nimi být člověk,“ dodal.

Útokem bylo zničeno sedm soukromých domů, mnoho dalších bylo poškozeno. Zasažen a částečně zničen požárem byl i sklad. „Rusové se zaměřili na klidnou čtvrť,“ dodal Rezničenko.

Ruskojazyčná verze zpravodajského serveru BBC News napsala, že jedna žena je po útoku ve vážném stavu. BBC zároveň upozornila, že informace válčících stran není možné ověřit z nezávislých zdrojů.

„Teroristický stát si měl uvědomit už dávno, že se své svobody nikdy nevzdáme. A za všechno utrpení, které přinesl do naší země, se bude muset rozhodně zodpovídat. Před soudem a historií,“ uvedl k útoku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články