Vladimir Solovjov, který patří k hlásným troubám kremelské propagandy, prohlásil, že Rusko čekalo s oznámením, že stahuje své jednotky z Chersonu, až po 8. listopadu. Podle něj nechtěli prohlášením pomoct demokratům a Joeu Bidenovi ve volbách, které se v USA uskutečnily.
Samotné americké volby přitom byly v Rusku nečekaně silným tématem. Kremelská propaganda byla přesvědčena, že dojde k Trumpovu ohlášenému červenému tsunami, což dávala nepokrytě veřejně najevo.
Například Jevgenij Prigožin, šéf žoldácké Wagnerovy skupiny, přiznal, že Rusko vždy zasahovalo do voleb v USA. V odpovědi na dotaz ruského zpravodajského serveru, který na ruské sociální síti VKontakte zveřejnila tisková služba jeho cateringové společnosti Concord, Prigožin uvedl: „Vměšovali jsme se, vměšujeme se a budeme se vměšovat. Opatrně, přesně, chirurgicky a po svém, jak to umíme.“
Propagandista Solovjov v úterý 8. listopadu ve svém pořadu pak pozdravil publikum tím, že popřál „Šťastné zasahování do amerického volebního dne“. Další z tváří ruské propagandy Olga Skabejevová se v přímém televizním vysílání zeptala politologa Vladimira Kornilova: „Jak se mají naši kluci v Americe?“
Po oznámení ještě neoficiálních výsledků však z Ruska začaly zaznívat výrazně zklamané hlasy. Neúspěch republikánů v USA spojený s výraznými neúspěchy na frontě, kde se situace pro ruské jednotky zhoršuje každým dnem, vedly k tomu, že sama Skabejevová prohlásila: „Věci jsou těžké. Nicméně musíme vyhrát sami – je to oficiální. Republikáni nám jen stěží pomohou udržet Chersonský region nebo město Cherson.“
Solovjov pak zahájil středeční vysílání pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem smutnou poznámkou: „Dnes večer jsme plánovali úplně jiný program. Chtěli jsme mluvit o amerických volbách, ale pak jsme dostali zprávy z Chersonu.“ Nicméně ani to mu nezabránilo, aby i zde přesvědčoval své posluchače, že ústup byl předem plánovanou akcí. „Stažení z Chersonu bylo oznámeno až po 8. listopadu, aby to neovlivnilo americké volby,“ prohlásil s vážnou tváří Solovjov, který se stejně jako celý Kreml domnívá, že kdyby byl ruský odchod z okupovaného Chersonu oznámen jen o den dříve, mohlo to Bidenovi a demokratům pomoci. Jakým způsobem by se to stalo, však už neupřesnil.