Rusové si do stíhaček lepí navigaci, aby vůbec věděli, kde jsou, říká britský ministr obrany

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Armádní vybavení ruských vojsk patrně není na úrovni, kterou celému světu dlouhá léta prezentoval režim Vladimira Putina. Konkrétně stíhačky mají mít podle ministra obrany Velké Británie takové problémy s navigačnímí systémy, že si jejich piloti do kokpitu pořizují komerční GPS.

“Na Ukrajině se nacházejí ztroskotané ruské stíhačky s primitivními přijímači GPS, protože jejich vestavěné navigační systémy jsou velmi špatné,” uvedl britský šéf obrany Ben Wallace, informoval server Business Insider.

Ministr o špatném stavu ruské vojenské techniky promluvil při připomínce vítězství nad nacismem ve 2. světové válce. ”GPS přijímače byly nalezeny přilepené na palubních deskách sestřelených ruských Su-34, aby piloti věděli, kde se nacházejí,“ řekl. Ve svém pondělním projevu Wallace také zmínil, že ruská vozidla „jsou často nalézána s papírovými mapami Ukrajiny z 80. let“.

Podle Wallace se špatný stav ruské vojenské techniky projevuje i na způsobu války. „Výsledkem je, že Rusko sice disponuje velkým množstvím dělostřelectva a obrněné techniky, s nimiž se rádo promenáduje, ale není schopno je využít pro manévry kombinovaných zbraní a uchyluje se pouze k masovému ostřelování,“ sdělil člen britské vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články