Čím déle oficiální představitelé ministerstva obrany mlčí, tím více jsou Rusové přesvědčeni, že informace o útěku generálky a vysoké činovnice ministerstva obrany z dob působení Sergeje Šojgua Taťány Ševcovové budou nejspíš pravdivé. Druhou možností je, že byla zatčena a úřady o tom z nějakého důvodu neinformují.
Bývalá náměstkyně ministra obrany Ševcovová podle ruských sociálních sítí narychlo opustila ruské území a šíří se zvěsti, že utekla do Francie. Ševcovová byla Vladimirem Putinem 17. června odvolána z funkce, což se očekávalo. Byla těsně spojena s dosavadním vedením úřadu, které je podezřelé z velkých korupčních kauz.
„Situace kolem Šojguovy pravé ruky, která měla na ministerstvu obrany na starosti finanční toky, je skutečně překvapivá. Celý internet je plný zpráv o útěku Ševcovové, ale ministerstvo obrany, oficiální média a dokonce i vojenští zpravodajci zarytě mlčí. Zdá se, že někdo nahoře se rozhodl situaci nevyhrocovat s odůvodněním, že informace o útěku generálky do Francie se v kaleidoskopu rychle se měnících událostí rozptýlí sama a všichni na ni bezpečně zapomenou. Ve prospěch toho, že Ševcovová opustila území Ruska, svědčí i fakt, že se sama neozývá,“ píše ruský web Dzen.ru.
Podle internetového deníku by stačilo, aby se pro rozptýlení všech fám čtyřiapadesátiletá úřednice jen mihla na nějaké veřejné akci, které se v Moskvě konají každý den. Od 17. června, kdy Putin podepsal dekret o Ševcovové rezignaci, však uplynuly dva týdny a Ševcovová se nikde neobjevila.
„Se záviděníhodnou pravidelností se však začaly objevovat zprávy o pohádkovém bohatství generálské dámy. S platem 12 milionů rublů ročně si paní Ševcovová dokázala pořídit elitní nemovitosti, mezi nimiž je údajně i rezidence v hlavním městě v hodnotě asi 2 miliard rublů. Jistě někde v jedné z místností sídla visí ve skříni a pokryta prachem černá uniforma se státními vyznamenáními, v níž se Ševcovová ráda předváděla na veřejnosti. I když, co je kus černé látky s vyznamenáními, která díky pohovkovým generálům dávno ztratila hodnotu, oproti pečlivě nashromážděným milionům. A soudě podle zasvěcených informací si činovnice raději šetřila v kryptoměnách, zřejmě aby při přechodu hranic nezakopla pod tíhou pytle peněz,“ konstatuje web ironicky.
Někam zmizel také generálčin manžel, bývalý celník a nyní významný podnikatel Anatolij Ševcov.
Po vypsání řady spekulací a otázek se autor ptá, jestli je za případným zmizením generálky do zahraničí nějaká koordinovaná akce, nebo „jen“ zrada. Pro případ zrady připomíná, že pak by Rusko takového zrádce potrestalo, jako se to stalo generálu Andreji Vlasovovi nebo ukrajinskému nacionalistovi Stepanu Banderovi, který byl zavražděn sovětským agentem v exilu.
„Verze s útěkem není nikým oficiálně potvrzena, nicméně zůstává tou hlavní. Vše však může být mnohem jednodušší a zmizení prominentní úřednice vojenského resortu z veřejného pole souvisí s jejím zatčením, o kterém se příslušné orgány raději nešíří. Ať už je to jakkoli, dříve či později se vše dozvíme,“ uvádí nakonec autor článku.