Rusové střílejí na Kyjev, kde je právě generální tajemník OSN

Vladimir Putin (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / BY3.0)

Vladimir Putin | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / BY3.0

Kyjevská radnice na svém kanálu Telegram uvádí, že Rusko způsobilo dva výbuchy v Ševčenkovském okrese. Podle úřadů jsou všechny záchranné služby na místě, ale informace o případných obětech se stále upřesňují.

Jak uvádí BBC, k oběma výbuchům došlo v době, kdy je na návštěvě Kyjeva na jednáních generální tajemník OSN Antonio Guterres, který spolu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským pořádal společnou tiskovou konferenci.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dnes již dříve varovala Západ před nabádáním Ukrajiny k útoku na ruské území.

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak také zmínil, že raketové údery zasáhly Kyjev během oficiální návštěvy generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese.

Podoljak napsal na Twitteru: Raketové údery v centru Kyjeva během oficiální návštěvy
@antonioguterres . Den předtím seděl u dlouhého stolu v Kremlu a dnes mu nad hlavou zní výbuchy. Pohlednice z Moskvy? Připomeňte si, proč 🇷🇺 stále zasedá v Radě bezpečnosti OSN?

Již dříve Guterres prohlásil, že ruská invaze na Ukrajinu porušila Chartu OSN. Guterres říká, že OSN se nevzdá a chce na Ukrajině mír „v souladu s Chartou OSN“. Říká, že „Ukrajina potřebuje a zaslouží si naše plné nasazení a plnou podporu“. Rusko neustále varuje Západ, že poskytováním vojenského vybavení Ukrajině provokuje zástupnou válku. Na otázku ohledně možné třetí světové války Guterres odpovídá, že „jaderná válka je nemyslitelná“. A dodává: „V současné době je to velmi obtížné,“ říká Guterres: „Musíme udělat vše pro to, abychom ji znemožnili.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články