Rusové upřesnili. Starostu Prahy 6 by chtěli odvléci do Ruska na rok nucených prací

()

Rusové pokračují ve svém absurdním vyšetřování a tažení proti České republice. Zeman ke skandálu stále mlčí. Babiš ho věrně následuje. Mezitím cizí stát vyhrožuje Čechům odvlečením do Ruska a nařízeným rokem nápravných prací. Výhrůžky jsou jasně mířeny na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře. Důvodem má být přesun sochy maršála Koněva.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Už na konci týdne Rusové informovali, že zahájili vyšetřování přesunu Koněvovy sochy v Praze. Jejich hra však nebude a nemůže mít vůbec žádný dopad na Českou republiku, ujistilo Ministerstvo zahraničí ČR. Zarážející je, že ke skandální situaci, kdy se cizí stát snaží stíhat politika České republiky, mlčí prezident i premiér.

Komedie navíc pokračuje. Rusové prostřednictvím svého dezinformačního serveru Sputnik popsali, co vlastně tomu, kdo nechal sochu odstranit, hrozí. Můžou po něm prý chtít až sto tisíc pokuty. Anebo si ho odvlečou do Ruska, kde bude rok provádět nucené nápravné práce. Prostě gulag.

Jde o neuvěřitelný skandál a drzost. Situace je o to horší, že v České republice Rusy nikdo z vrcholných představitelů státu neusměrnil. Jednoduché a rázné vyjádření vydal generál Petr Pavel: „Socha maršála Koněva není majetkem RF. Byla vztyčena v r. 1980. Nevztahuje se na ni dohoda o ochraně válečných hrobů a památníků. Ruské zákony platí v Rusku. ČR je suverénní zemí a má teď důležitější věci na práci než zvyšování popularity MO Šojgu.“ Ostře se vyjádřila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ta Rusům vzkázala, ať se jdou bodnout. Nelze než souhlasit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]