Rusové vyhrožují Polsku, že ho budou denacifikovat jako Ukrajinu

Oleg Morozov (Duma.gov.ru, CC BY 4.0)

Oleg Morozov | FOTO: Duma.gov.ru, CC BY 4.0

Poslanec Státní dumy a předseda jejího kontrolního výboru Oleg Morozov napsal na svém účtu na sociální síti Telegram, že polské úřady mohou povzbudit Ruskou federaci, aby se stala dalším cílem „denacifikace“.

„Polsko nás svými výroky o Rusku jako o ‚rakovinovém nádoru‘ a o ‚příspěvku‘, který musíme platit Ukrajině, nabádá k tomu, aby bylo po Ukrajině první na řadě pro denacifikaci,“ zcela nezakrytě vyhrožuje Morozov dalšímu státu.

(Týdeník FORUM)

Polský prezident Andrzej Duda totiž předtím prohlásil, že je přesvědčen, že světové společenství donutí Rusko zaplatit Ukrajině odškodné. „Hluboce věříme, že mezinárodní společenství… donutí Rusko zaplatit odškodné jednoduše za obnovení toho, co bylo na Ukrajině zničeno,“ řekl polský prezident. 

A ve svém sloupku v The Telegraph napsal na počátku měsíce polský premiér Mateusz Morawiecki: „Nemůžeme si dělat žádné iluze. To není šílenství, ale promyšlená strategie, která už otevřela brány genocidě. Ruský svět je rakovina, která nejenže požírá většinu ruské společnosti, ale také představuje smrtelnou hrozbu pro celou Evropu. Proto nestačí podporovat Ukrajinu v jejím boji s Ruskem. Musíme zcela vymýtit tuto monstrózní novou ideologii.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]