Růst nákazy je v Česku a v Polsku horší než v Německu a Rakousku. Lehké případy zcela převažují

Ilustrační foto (pixabay)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

Trendy ve vývoji nákazy novým typem koronaviru nemluví v posledních dnech ve prospěch propagandy české vlády, která se předčasně chlubila svým údajným vítězstvím v boji s epidemií.

V Česku strmě přibyl počet nakažených a denní přírůstky se vracejí na nejvyšší hladinu čísel, jaká byla v březnu. Denně přibývá i 300 nakažených osob. Podstatný rozdíl je ale stále v tom, že se nyní jedná především o ohnisko nemoci v okrese Frýdek-Místek, kde je 85 nemocných na 100 tisíc obyvatel. V Praze jich je jenom 23,5 a ve většině okresů se jedná pouze o jednotlivé případy.

V pátek přibylo 323 potvrzených případů nemoci, což je nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 nakažených zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Páteční nárůst je celkově třetí nejvyšší.

Také v sousedním Německu a Rakousku došlo k mírnému nárůstu nových případů nákazy COVID-19, ale v poměru k Česku se jedná o zhruba poloviční úroveň. Osmdesátimilionové Německo má nyní denní nárůst kolem tisíce případů a Rakousko má denně kolem 140 nových případů.

Další podstatný rozdíl spočívá v tom, že drtivá většina nakažených má jenom lehký průběh nemoci. Z necelých pěti tisíc nyní aktivních případů se jenom 116 pacientů nachází v nemocnici s vážnými problémy. V Německu má lehký průběh nemoci 98 procent nakažených.

Výrazné nárůsty počtu nových případů zaznamenává také sousední Polsko a rovněž na Slovensku došlo k jistému nárůstu, přestože tam je počet nakažených stále velmi nízký.

Zde jsou trendy nemoci v jednotlivých zemích střední Evropy:

Německo

Rakousko

Česko

Polsko

Slovensko

Zdroj: Worldometers

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com