Růst pokračuje: FORUM 24 dosáhlo na nový rekord ve čtenosti

Debata deníku FORUM 24 v Rock Café (archiv)

Debata deníku FORUM 24 v Rock Café | FOTO: archiv

Deník FORUM 24 v osmém roce své existence nadále roste. Průměrná čtenost se kontinuálně zvyšuje, zlepšujeme obsah propojený s Týdeníkem FORUM a nabízíme čtenářům lepší a kvalitnější články, které mají výrazný společenský dopad.

Náš web vznikl v únoru 2015, jmenoval se Svobodné fórum a jeho šéfredaktor Pavel Šafr jej založil proto, aby se pokusil vyvážit vliv oligarchů, kteří ovládli velké mediální domy v České republice. Zásadním motivem přitom bylo převzetí vydavatelství Mafra holdingem Agrofert. Andrej Babiš tím zničil dva seriózní a liberální deníky – Mladou frontu DNES a Lidové noviny, které v porevolučních letech napomáhaly demokratické transformaci české společnosti. Pavel Šafr působil jako šéfredaktor obou titulů a jejich převzetí autoritářským politikem považuje za významné narušení svobodného šíření informací. Proto je hlavním smyslem práce redakce deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM obrana společnosti před kumulací ekonomické, politické a mediální moci.

Mezi milníky našeho publicistického působení bezesporu patřilo zveřejnění nahrávek Skupiny Šuman, společenské vzepětí během demonstrací proti vládě Andreje Babiše, pandemie covidu-19, volby do poslanecké sněmovny na podzim 2021 a nyní samozřejmě ruská agrese proti Ukrajině.

Vývoj čtenosti deníku FORUM 24 ukazuje potenciál webu jednoznačně:

Rekordní měsíc březen 2022. Web FORUM 24 jako 9. nejčtenější zpravodajský portál v zemi. Takto vypadala statistika Net Monitor:

V srpnu 2021 jsme začali vydávat Týdeník FORUM v novinovém formátu – proto, abychom vrátili Čechům noviny, o které přišli. Momentálně má Týdeník FORUM 6000 předplatitelů, nedávno jsme spustili jeho novou digitální verzi a je možné jej koupit v trafikách po celé České republice.

V posledních letech jsme také po celé zemi uspořádali šedesát debat s občany. Ve spolupráci se sdružením Free Czech Media, které pořádá úspěšnou veřejnou sbírku, v níž jsme vybrali od drobných i větších dárců již více než 16 milionů korun, jsme vydali také pět komerčně úspěšných knih: Obrana před Babišem, Češi mezi pravdou a lží, V zemi babišismu a buranokracie, knižní rozhovor s Miroslavou Němcovou První dáma české politiky. Naposledy jsme vydali sborník Fakta a lži o komunismu. Na pultech trafik a v našem e-shopu je nyní také k dostání náš speciál Sláva Ukrajině.

Finanční dary je možné zasílat na tento účet: 4095439339/0800

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články