Ruští agresoři zabili novorozence. V Záporoží ostřelovali porodnici

Následky ruského útoku na porodnici v Záporoží (Olexandr Staruch, se souhlasem)

Následky ruského útoku na porodnici v Záporoží | FOTO: Olexandr Staruch, se souhlasem

Podle informací šéfa regionální státní správy Záporoží Oleksandra Starucha v noci na dnešek zasáhli Rusové porodnici v Záporoží. Při útoku bylo zabito jedno dítě.

„V noci ruské potvory ostřelovaly obrovskými raketami malé porodnické oddělení vilenské nemocnice. Smutek zaplavuje naše srdce – zabité dítě, které se právě narodilo,“ napsal doslova Oleksandr Staruch na svém telegramovém účtu.

Na místě ještě stále zasahují záchranáři. Z trosek zcela zničené budovy se podařilo zachránit lékaře a ženu, jejíž dva dny staré dítě Rusové zavraždili.

Není to první podobný případ. Již krátce po začátku invaze stříleli Rusové na porodnici a dětskou nemocnici v Mariupolu, o které tvrdili, že se v ní ukrývají ukrajinští vojáci.

Přes všechna svědectví, která o tehdejším útoku existovala, Rusové popřeli, že by porodnici bombardovali. Za „„úmyslné šíření záměrně lživých informací“ o počínání ozbrojených sil ruské úřady dokonce stíhaly známého televizního novináře Alexandra Něvzorova, který na sociálních sítích sdílel příspěvky o ruském ostřelování porodnice v obleženém Mariupolu.