Ruští dezinformátoři v ČR jsou zděšeni. Jeden z nich dostal facku od novinářky

Eric Drooker

Novinářka Deníku N dala facku spolupracovníkovi serveru Sputnik. Stalo se tak na novinářské akci, kde se štáby obou médií potkaly. Incidentu předcházela výměna názorů a vzájemné natáčení se a focení novinářů z obou redakcí. Roztržku se rozhodla ukončit Procházková, která Vladimíru Frantovi nejdříve vyrazila telefon z ruky a následně mu dala facku.

Z facky jsou zděšeni všichni ruští dezinformátoři v ČR a dotčeně s vážnou tváří upozorňují na to, jak násilně postupují demokraté. Incident si samozřejmě užívá i Jiří Ovčáček. “Přesně tak to dopadá, když necháme do svého srdce vstoupit nenávist, před kterou stále varuji. Pokud s někým nesouhlasíme, a notabene jde o novináře, řešením opravdu nejsou facky a sprostota,” napsal na Twitteru.

Jenže je třeba se ptát, co ruští agenti sdružení pod serverem Sputnik asi tak čekají? Zcela otevřeně vedou hybridní válku proti České republice. Jsou aktivní účastníci rozeštvávání národa, usilovně pracují na tom, aby lidé přestali věřit vlastní zemi a její západní orientaci. Sputnik patří k tomu nejhoršímu, co se na webu objevuje.

Ruští dezinformátoři v ČR si přece nemohou myslet, že je novináři budou brát mezi sebe a že se k nim budou chovat s úctou. Násilí jistě není na místě, ale je potřeba se ptát, co tito Sputnici a Raptorové vlastně čekají?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články