Ruští špióni nezahálejí, ale makají. Zase byl polapen další

Kremlin.ru

Vladimir Putin. | FOTO: Kremlin.ru

V Itálii mají v tajných službách nejspíš taky „čučkaře“, jak by řekl náš pan prezident Zeman. Zrovna tam chytili pána z ruské ambasády, jak si chtěl nakoupit tajné dokumenty.

„Italská policie v úterý večer zadržela kapitána italského námořnictva při tajné schůzce s jedním z vojenských diplomatů ruského velvyslanectví. Zatčení se uskutečnilo v momentě, kdy měl důstojník diplomatovi za úplatu předávat tajné dokumenty italské armády a NATO. Voják je ve vazbě, ministerstvo zahraničí oznámilo okamžité vyhoštění dvou ruských diplomatů. Italský důstojník byl obviněn z vyzrazování utajovaných informací. Podle médií se snažil ruskému diplomatovi předat materiály armády a NATO.“ (iRozhlas.cz)

archiv

Každá země, která stojí za zmínku, má nějaké špiony. Není třeba si svět nějak romantizovat, tak to prostě chodí. Nemají se nechat chytit, a když je chytí, tak to má následky. Zvláštní ovšem je, když v nějaké zemi, konkrétně teď třeba u nás, jeden současný prezident a jeden bývalý prezident hanobí rozvědku vlastního státu a současně ověšeni svatojiřskými stužkami spěchají na ruskou ambasádu na nějakou veselici.

Současný a bývalý prezident neváhají a jedou na ostrov Rhodos, kde akci pořádá agent KGB a člověk z Putinova blízkého okolí Vladimir Jakunin. Miloš Zeman, kdykoli je příležitost, poskytuje svými řečmi skvělá témata pro ruská dezinformační média, kterých je dost a automaticky k nim patří ta státní. Žblepty o „výrobě novičoku“ v Česku, jak se má Ukrajina smířit s okupací Krymu, jak na východní Ukrajině nejsou ruští vojáci, nechutný tlak na zavedení neotestované vakcíny Sputnik V, machinace s prosazením dostavby jaderné elektrárny Dukovany ve prospěch ruského Rosatomu – to všechno mluví samo za sebe.

Jak ale dojde řeč na ruský vliv a ruské agenty, nastane v Lánech a v Institutu Václava Klause velké mrzení.

Ve zprávě z Itálie čteme, že nejde o něco výjimečného: „Deník La Repubblica napsal, že se v Itálii jedná o jeden z nejvážnějších incidentů od konce studené války. Situace ale není pro tamní bezpečnostní složky úplně bezprecedentní. V srpnu loňského roku byl ve Francii zatčen důstojník kvůli podezření, že předával Rusům důvěrné informace při působení na velitelství NATO v Neapoli. V roce 2016 italská policie zatkla vysokého důstojníka portugalských tajných služeb při schůzce s ruským diplomatem v Římě.“

Jen u nás ani jeden malý agentek, rozvědčík, zvědavá velkoslovanská duše. Tak si to v Lánech a IVK představují. Nebo to tak aspoň říkají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner