Ruští stoupenci vlády silné ruky nechápou, že nevěříme Putinovu příteli z dětství

youtube

Vladimir Putin a Arkadij Rotenberg | FOTO: youtube

Na dění v současném Rusku vidíme, na jaké úrovni je myšlení lidí, kteří se oddali tamnímu režimu. V podstatě na žádné, protože o myšlení už ani moc nejde. Je to tok lží, nesmyslů a loajality ke zločincům.

Internetové stránky Cargrad, což je takové hnízdo „vlasteneckých“ ruských „konzervativců“, teď vysvětlují, co jsou odpůrci dnešních ruských vládců zač:

archiv

„Arkadij Rotenberg řekl, že zařízení v Gelendžiku – budoucí apartmánový hotel – je jeho. Toto prohlášení bohužel téma neuzavírá: shromáždění »za Navalného« budou pokračovat a obvinění proti Rusku se budou množit. Protože »osvoboditelé« nebojují proti korupci a ani s Vladimirem Putinem, ale s Ruskem.“

Pak se tam dál píše, že se přece všechno vysvětlilo, ale nepřátelé Ruska to nechtějí pochopit:

„V »palácovém případu« přišel nový zvrat. Miliardář Arkadij Rotenberg v rozhovoru pro televizní kanál Mash o nechvalně známém paláci řekl:

»Nebude to žádné tajemství. Já jsem beneficient. Podařilo se mi stát se beneficientem.«“ Potom dodává, že je to tam nádherné místo.

Tak o tom není pochyb.

Autor nám pak sděluje, že to lidem zlé vůle stejně nebude stačit:

„Zde je nutné okamžitě zklamat všechny lidi dobré vůle. Neukáže se, že by se tím téma uzavřelo. Nikdo z »osvoboditelů«, kteří viděli nebo slyšeli o »vyšetřování« Navalného (»vyrobeného«, jak se nedávno ukázalo, v Německu za peníze od CIA), neřekne, že Rotenbergovi věřil a teď ví, kdo je majitelem paláce. »Nepátrali« po pravdě. »Vyšetřování« byl způsob, jak udeřit nikoli na »režim« nebo osobně na prezidenta Putina, ale na Rusko. Pátá kolona se nezajímá o skutečné problémy Ruska… nejde o pravdu, nejde o boj s korupcí. Faktem je, že organizátoři nového ruského zmatku potřebují propagandistické zázemí. Rozdíl je jen v tom, že až dosud se toto negativní pozadí vytvářelo křikem »Řekni nám pravdu!« a »Přiznej se!«, a nyní budou dělat totéž s křikem »Nevěř!« a »Je to Putinův rozkaz, je to jeho starý přítel!«“

Tak v tom má pro jednou bystrý web Cargrad pravdu. Pochopitelně nebudeme věřit ani slovo tomu, co plácne nějaký Arkadij Rotenberg. Protože je to nejen Putinův přítel z oddílu juda od dětství, ale taky příjemce skvělých kšeftů od Kremlu. Napakoval se na olympiádě v Soči, kde se soutěžilo především v korupci, a to ještě dřív, než zaplál olympijský oheň. Peníze Rusů tam zmizely jako v černé díře. Nahrabal si při stavbě velemostu na anektovaný Krym. Ten se od Kremlu neodpoutá, protože to by bylo, jako kdyby si pacient odpojil životně důležitou infúzi.

Především ale nikdo nebude věřit režimu, který mlátí a zatýká i lidi, co jdou po chodníku, juntě, která nesnese ani náznak kritiky. Do médií, která má tahle zločinná banda pod kontrolou, jiné názory nepustí. Pokud je někdo vyjádří ve zbytku nezávislých médií, vpadne tam policie, zatýká a zabavuje zařízení, chystá soudní procesy.

Stejné je to ostatně u nás, tady taky ještě někteří lidé Rusku pořád něco věří. Jsou buď hloupí, navedení, nebo zaplacení, jiná možnost není. Ano, mluvíme o snaze udržet ruský Rosatom v tendru na dostavbu Dukovan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner