Ruští švábi v Česku se radují z mobilizace. Je nepřijatelné, abychom je nechávali chodit po svobodě

Na demonstraci proti vládě Petra Fialy (ODS) vlály ruské vlajky (Jenny Nowak / FORUM 24)

Na demonstraci proti vládě Petra Fialy (ODS) vlály ruské vlajky | FOTO: Jenny Nowak / FORUM 24

Prezident Ruské federace překročil svůj privátní Rubikon. Otevřeně nazval svou agresi proti Ukrajině válkou a vyhlásil částečnou mobilizaci. Takže už zcela otevřeně, na plnou hubu, můžeme říct, že Rusko proti Západu válčí. Žádná speciální operace. Válka proti demokracii a svobodě, které panují v západní Evropě. Jak zareagovali naši ruští švábi? A je poté, co vyhlásil Putin mobilizaci a výslovně mluví o válce proti Západu, činnost ruských švábů ještě legální? Nepřiblížili se zdejší Putinovi obhájci nebezpečně blízko hranici vlastizrady?

Rusko se již částečnou mobilizací v úplnosti přihlásilo k tomu, že vede válku proti Západu. Zatím – protože je západním směrem nejblíže – proti Ukrajině. Putin zařadil Českou republiku do seznamu nepřátelských zemí a opakovaně prohlašuje, že vede válku proti NATO. Vojenské alianci, které jsme členem. Je v takové situaci ještě přijatelné, aby zdejší ruští švábi šířili ruskou propagandu? Pro mne ne. Jak to vidí orgány činné v trestním řízení?

Новости Первого канала

Facebookový účet Zprávy 1. Kanálu, tedy ruské státem kontrolované televize, komentuje Putinův krok s radostí. Je sice pravda, že sám facebook k účtu připisuje, že jde o „Státem Rusko kontrolované médium“, ale nešť. Propaganda musí běžet! Takže se tam, pod fotkou Putina, dočtu úryvek z jeho projevu. „Hovoříme o nezbytných, naléhavých krocích k ochraně suverenity, bezpečnosti a územní celistvosti Ruska, o podpoře aspirace a vůle našich krajanů určovat si vlastní budoucnost a o agresivní politice západních elit, které usilují o zachování své nadvlády, a o to pokusit se blokovat, potlačit jakákoliv suverénní nezávislá centra rozvoje, dále hrubě vnucovat svou vůli ostatním zemím a lidem, a vnucovat své pseudohodnoty. Adresa ruského prezidenta Vladimira Putina…“ napsali.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová (Evropská unie)

V odkaze pod příspěvkem je napsáno: „Ruská státem kontrolovaná média. Tento odkaz pochází od vydavatele, o kterém se facebook domnívá, že může být částečně nebo zcela pod redakční kontrolou ruské vlády.“ Když na něj kliknu, facebook mi to napíše ještě jednou. Je to Putinův projev, kdy oficiálně vyhlašuje mobilizaci, přiznává, že válčí. A dezinformační server cz24.news: „Ruská mobilizace! Konec srandy! Plán VLAST nabírá nečekaně rychlé obrátky. Do vánoc může být Kyjev obsazen,“ jásá pod článkem podepsaný Michael Svatoš. Co na to naši ruští švábi?

Péťa Rédová

„Vyhlášení částečné mobilizace v Rusku definitivně padá Putinova lež o „speciální operaci.“ Putin zkrátka vede krvavou válku proti Ukrajině. Nesmí ji vyhrát. A nevyhraje. Prohraje i v energetické válce, kterou vede proti nám i celé Evropě. Stojíme za Ukrajinou!“ sdílí antivaxerka Péťa Rédová screenshot postu ministra vnitra Víta Rakušana. Pod něj pak Rédová dopisuje: „Může mu někdo vysvětlit, že ČEZ nemá s Putinem nic společného? Že plyn teče z Ruska k nám, nikoliv od nás do Ruska? Nordstream je připravený ke spuštění a blokují to Němci! Že sankce jsou nesmysl a že už by měli táhnout.“

Česká vlastenka se nevyjádřila přesně. Pokud myslí, že by měli táhnout nějací lidé, tak zapomněla napsat, kteří. Ale pokud myslí, že by měli (s měkkým i) táhnout sankce, asi by bylo dobré, kdyby si v rámci své vlastenecké přípravy zopakovala učivo českého jazyka pro základní školy.

Jiří Vyvadil

„Vladimír vyhlásil částečnou mobilizaci. Hurá. Spadl mi kámen ze srdce. Současná situace hrozila mnohaletou zákopovou válkou jako za 1. světové a to by bylo tragédií. Kdo mě zná, tak ví, že jsem odpůrcem válek. Ovšem udržovat nervy vysilující napětí jak na frontě, tak ve světové ekonomice na roky by bylo 100x horší. Západ bude muset být donucen sednout si někdy na jaře po skončení ruské zimy za jednací stůl a přestat klást nová ultimáta, která ve skutečnosti ještě více situaci zhoršují a ničí především Západ, ale otravují vzduch ve světě…“ napsal na stránku Nechceme fašistickou vládu dlouholetý přítel Ruska.

(profimedia.cz)

V diskusi pod Vyvadilovým postem vidím až reálně socialistickou nenávist k imperialismu. Účet Vašek Wintr: „Plno lidí nechápe, že právě to byl záměr USA a NATO! Vyprovokovat Rusko k zahájení regulérní války s cílem Rusko zničit ukrást a rozebrat! Tak to dělají už velmi dlouho po celé planetě! Vraždí a kradou!!! Probuďte se, hrozí nám totální zničení jadernou válkou! Živý budou závidět mrtvým! Nikdo nebude ušetřen!“

Raptor-TV.cz

Tento vlivný proruský internetový kanál se tím, že šíří Putinovu propagandu, nijak netají, a dopisuje k tématu mobilizace hned několik postů: „Ministr obrany RF, Šojgu: Celkové mobilizační zdroje Ruska představují více než 25 miliónů občanů, částečná mobilizace se týká cca 1.5 miliónu Rusů.“ Pak cituje tweet ministryně Černochové „V Rusku již není koho mobilizovat“ a dodává: „Je opravdu smutné číst nekompetentní komentáře našich ministrů… Mobilizace dává Putinovi volnou ruku. Dostává k dispozici milióny vycvičených záložníků, může přesměrovat na válku fakticky tolik zdrojů kolik má, válečné vítězství se stává naprostou prioritou, padají mírová omezení, platnost tisíců vyhlášek, nařízení i předpisů je suspendována.“

Ladislav Vrabel

Svolavatel protivládní demonstrace 3. září na Václavském náměstí událost komentuje: „Vladimír Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Čeká se na jeho projev v OSN. Země Donbasu hlasují o připojení se k Ruské federaci. Vláda Petra Fialy čeká na možnost vyhlásit Stav ohrožení státu, nebo Válečný stav. Máme nejvyšší čas vládu vyměnit. Brzy by nám mohli zakázat i demonstrovat.“

V diskusi k Vrabelovu postu najdeme například komentář Radky Hyclové. „Hlavně musíme přestat podporovat fašistickou válku na UA. Podporovat mírová jednání. Pokud bude mít UA zbraně, nebude mít zájem o mírová jednání. Když je poslouchám v příspěvcích a naši vládu, prahnou po zabíjení, válčení. S tímto NESOUHLASÍM!!!! PRYČ S TAKOVOU VLÁDOU. Pojďme společně najít cestu k míru,“ napsala.

„Válčíme se Západem, řekl dnes podle agentury TASS ruský ministr obrany Sergej Šojgu. FIALKO, ty z*rde zaprodaný,“ přidává Ladislav Koutny. Souvislost, proč je následkem Šojguova vyhrožování premiér Fiala označen tímto vulgarismem, nevysvětlil.

Rusista Karel Svoboda z Katedry ruských a východoevropských studií Univerzity Karlovy (Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy / se souhlasem)

„Fialu a celou jeho vládu hnát před soud. Váleční štváči to jsou a mafiáni kolaborantský,“ napsala pak Ilona Kynclová. Proč by měl jít premiér Fiala před soud proto, že Putin vyhlásil mobilizaci, však účet se jménem Kynclové nezmínil.

Sladká tečka na závěr

Účet Michal Seidl napsal post, který další uživatelka nasdílela na stránku Nechceme fašistickou vládu„Nejsme ve válce s Ukrajinou, ale s kolektivním Západem, protože Ukrajina sama „už dávno došly zbraně“. Všechny druhy zbraní včetně jaderné triády plní své úkoly,“ cituje ruského ministra obrany Sergeje Šojgu. Sami Rusové, ústy svého top představitele armády, otevřeně říkají, že ta válka je vedena proti nám. Proti Západu, do kterého naše země patří. Takže všechny ty výše citované projevy vlhkých sympatií ruských švábů k Putinově válce jsou propagandou nepřátelské velmoci, která proti nám vede válku. Jde o válečnou propagandu Ruska.

Dovolím si tedy připomenout dva české zákony:

309 Vlastizrada: Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem. Příprava je trestná

310 Rozvracení republiky: Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti České republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku. Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, spáchá-li čin jako člen organizované skupiny, způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky, nebo spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. Příprava je trestná.

Je nyní, když Ruská federace otevřeně deklarovala, že vede válku proti NATO – tedy i proti naší zemi – přípustné, aby Putinova pátá kolona nerušeně a svobodně šířila ruskou válečnou propagandu? Naplňují ruští švábi skutkovou podstatu vlastizrady a rozvracení republiky? Můj názor zde není nijak relevantní, nejsem právník. Ale státní zastupitelství by činnost těch Putinových agitátorů mělo co nejpodrobněji prozkoumat. Je nepřijatelné, aby proti nám nějaká země vedla válku, a my zde nechávali její propagandisty chodit po svobodě a škodit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články