Rvačka na tréninku Arsenalu není výjimkou. Fotbalisté se perou docela často

David Luiz na tréninku Arsenalu. (IG @davidluiz_4)

David Luiz na tréninku Arsenalu. | FOTO: IG @davidluiz_4

V Anglii se opět řeší fotbalový “skandál”. Obránce David Luiz měl podle Daily Mail na tréninku napadnout svého spoluhráče Dani Ceballose. Téct měla i krev z nosu španělského záložníka Arsenalu. Není to však poprvé ani naposledy, kdy k výměně názorů mezi spoluhráči došlo.

Pověstná je třeba nevraživost mezi Zlatanem Ibrahimovičem a Rafaelem Van der Vaartem. Jejich vzájemné tříleté působení v Ajaxu bylo plné hádek, rozbrojů a mnohdy došlo i na fyzickou konfrontaci. Odchod švédského útočníka do Itálie měl vše zažehnat, ale nestalo se tak. Holandský záložník je na Zlatana alergický dodnes a nevynechá jedinou příležitost si do bývalého spoluhráče rýpnout.

Eric Drooker

Neperou se ovšem pouze hvězdy. Například před patnácti lety se Lee Bowyer z Newcastlu pustil během zápasu s Aston Villou do rvačky se svým klubovým parťákem Kieronem Dyerem. Incident tehdy šetřila anglická Fotbalová asociace

V roce 2016 si to zase rozdali fotbalisté Bayeru Leverkusen Roberto Hilbert a Karim Bellarabi. Bývalý německý reprezentant těžce nesl, že jeho spoluhráč nedává do tréninku vše a rozhodl se mu to nahlas vyčíst. Bellarabi však místo slov zvolil pěsti a nebýt dalších členů týmu, kteří rváče roztrhli, zřejmě by celý incident neskončil moc dobře.

Vře to i ve francouzské lize. Před čtyřmi lety se do sebe pustili dva hráči Bordeaux. Jérom Prior a Lamin Sané se po neúspěšném vystoupení v poháru hádali tak zuřivě, že místo argumentů začaly létat pěsti. Vedení klubu tehdy oba hráče na neurčito vyřadilo z kádru.

V Brazílii zase neunesl kritiku za zpackaný kop hráč Internacionalu Anderson. Svého kolegu Williama za rýpavé poznámky “ztrestal” pěstmi. Když mu to otřesený fotbalista chtěl vrátit, zasáhli spoluhráči a bitku ukončily.

Potyčky hráčů se nevyhýbají ani českým klubům. Například ve Spartě to pěkně vřelo v době, kdy letenský klub vedl italský kouč Andrea Stramaccioni. Čeští hráči jen těžko hledali společnou řeč s přeplácenými zahraničními “hvězdami”. Podle serveru Extra.cz se do křížku měly dostat hned dvě dvojice hráčů. Lukáš Vácha si cosi vysvětloval s Georgesem Mandjeckem a David Hovorka měl problém s Rio Mavubou. U druhé dvojice údajně došlo i na ruční vyřizování si účtů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články