S Jezulátkem v kapse podlézá stalinistovi. Babiš chce získat voliče a klidně se upíše ďáblu

Andrej Babiš a volby (Pavel Šmejkal, FORUM 24)

Andrej Babiš a volby | FOTO: Pavel Šmejkal, FORUM 24

Andrej Babiš a jeho hnutí ANO se dlouho prezentovalo jako tzv. catch-all party, tedy strana, která není napravo ani nalevo, ale „bere všude“. Téhož by teď rád dosáhl Babiš jako prezidentský kandidát, který s Jezulátkem po návštěvě kostela dává rozhovor kovanému stalinistovi, který v roce 1968 vítal okupanty, Josefu Skálovi. Je to cynismus toho nejhrubšího zrna, který ale Babišovi kýžené výsledky nepřinese.

Jelikož Babišovu týmu v průzkumech vyšlo, že je možné oslovit některé konzervativní, věřící voliče, jal se kandidát předstírat, že je sám také věřící, nosí u sebe Jezulátko a chodí do kostela. Moc se mu to nepovedlo, protože se nejprve ukázalo, že si myslí, že návštěva kostela je něco na způsob vylovení zlaté rybky, která plní přání. Bylo by možná lepší, kdyby se Babiš držel svých původních tvrzení a stál si za tím, že věří ve vesmír. Jeho kartářka a Marek Prchal mu ale asi poradili něco trochu jiného, tak teď musí dělat, jaký že je katolík. Kdyby se byl býval dozvěděl, že volby rozhodnou myslivci, chodil by v klobouku a s flintou, a kdyby to měli být námořníci, už by k voličům nepromluvil odjinud než z lodi. Prostě Babiš.

()

Jelikož ale prezidentský kandidát a předseda hnutí ANO ví, že další voliče nemá moc kde vzít, loví zároveň v těch nejkalnějších vodách. Měl proto pěknou schůzku s putinovcem Jaroslavem Foldynou a se stalinistou Josefem Skálou, jinak známým pod krycím jménem Josif podle jeho idolu – masového vraha Stalina. Těžko říci, zda se Babiš pomodlil před setkáním, nebo až po něm, bylo to ale vskutku mimořádně odporné.

Babiš se vysmívá všem věřícím a zdaleka nejvíce těm, kteří byli kvůli své víře za minulého režimu perzekuováni. Myslí si, že může jednou sedět v kostele a podruhé se bratříčkovat s těmi nejzločinnějšími komunisty. V jeho týmu, jak ukazují vyjádření jeho zaměstnankyně Tünde Barthy, je krystalický cynismus, populismus a každodenní lhaní normou. Nejde však o normu v civilizované zemi.

V neděli 22. ledna se mnoho farářů po České republice vyjádřilo v tom smyslu, že budou volit Petra Pavla. Logicky se tak postavili proti kampani, v níž Babiš víru zneužívá. Je to správné gesto, které je adekvátní odpovědí na šaškování s Jezulátkem a podlézání bolševickým zločincům. Andreji Babišovi jde o všechno, a tak by klidně upsal duši ďáblu, kdyby věděl, jak to udělat. Do snahy získat si kohokoli a tvrdit kvůli tomu cokoli zabředl tak hluboko, že tím překonal i to nejhlubší dno. Skálové a jim podobní se totiž nacházejí až pod ním.

Prezidentské volby 2023

    • V prvním kole prezidentských voleb zvítězil generál ve výslužbě Petr Pavel se ziskem 35,40 procent hlasů. Druhý skončil bývalý předseda vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Od voličů dostal 34,99 procent hlasů.
    • Druhé kolo prezidentských voleb odstartovalo v pátek ve 14 hodin. Novou hlavu státu bychom měli znát ještě v sobotu v podvečer.
    • Na webu vám během voleb nabízíme kompletní zpravodajský servis.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články