S kým bojuje Chovanec? Sám se sebou? Nebo s Babišem?

Eric Drooker

Socialistický ministr vnitra Milan Chovanec plápolá ve vládě jako rudé trenýrky na Pražském hradě. Každou chvíli něco vymýšlí, aby nás nenechal na pochybách, že pořád existuje. Závažnou otázkou ale je, zda má právě takhle vypadat výkon funkce ministra.

Chovanec teď podal trestní oznámení v pofiderním skandálku s údajnou kompromitující fotkou, na které má být on a nějaká nahá dívka. Jedná se o zjevnou absurditu, která bude zbytečně zatěžovat policii.

Chovanec podal trestní oznámení v kauze České pošty, ve které sám figuroval, když ho někteří aktéři označili za možného příjemce úplatku. Tím se podle všeho kauza zametla pod koberec.

Chovanec není schopen vysvětlit podivné veřejné zakázky na České poště, které policie odhalila, vyšetřila, některé lidi obvinila a figuruje v nich i firma Agrotec, kterou vlastní ministr financí Andrej Babiš. V Agrotecu kdysi pracoval i šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Chovanec se sice tváří urputně v případě uprchlíků, ale byl to on, kdo udělal velkou strategickou chybu a nechal o takzvaných kvótách na evropském fóru hlasovat, přestože věděl, že prohraje. Jak jsme si tím pomohli?

Chovanec je statutárním místopředsedou ČSSD, a když už kvóty nechce, tak proč se nesnaží přesvědčit svoji stranu z titulu své funkce, že další možnou cestou je podat žalobu k Soudnímu dvoru EU, a kvóty tím alespoň zatím pozdržet? Jenže sociální demokracie to odmítá. Tím dělá schizofrenní politiku.

Chovanec byl jedním z pučistů proti vlastnímu předsedovi Bohuslavu Sobotkovi a je neslavně známým účastníkem lánské schůzky u prezidenta Miloše Zemana. Lhal o ní a působilo to trapně. Je převodovou pákou Zemana ve vládě? Pak je to zcela špatně.

Chovanec (a v tom má oligarcha Babiš pravdu) se až moc věnuje pouze sám sobě, svým vnitřním běsům a méně tomu, co má dělat jako úředník. Spravuje pro občany velký úřad, místo toho ale neustále politikaří.

Eric Drooker

Chovanec většinou dělá pouze humbuk. Možná se někdy dozvíme, proč vlastně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner