S nákupem maturantů Babiš narazil. „Nebudu ho volit nikdy. Nejsme ovce,“ shodují se studenti

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Maturita pro každého v maturitním ročníku, bez zkoušek. Tak chce Andrej Babiš vyřešit letošní maturanty. Kampaň před volbami do poslanecké sněmovny jede naplno. O plánu pana premiéra informovala velkolepě také jeho MF DNES na titulní straně. Mladí lidé jsou asi poslední skupinou obyvatel, kterou se Babiš zatím nepokusil koupit. Jenže tentokrát narazí, jak se zdá.

Deník FORUM 24 oslovil několik studentů, které by v letošním roce měla čekat maturita a zároveň půjdou v říjnu volit. Otázky byly jednoduché: Budete volit Andreje Babiše? Líbí se vám jeho nápad na rozdávání maturit? Odpovědi byly jednoznačné. Neobjevilo se žádné zaváhání.

FORUM 24 (archiv)

„Babiš se po důchodcích zaměřil na letošní maturanty, na které cílí tím, že jim chce předhodit maturitu zadarmo. Za čímž očekává stádo ovcí při říjnových volbách,“ myslí si gymnazistka Kateřina Vaňková. Její spolužák Pavel Šoral má Babiše za zloděje, který slibuje a nic nesplní. „Pan Babiš je stejný zloděj jako stát. To, že naslibuje hory doly, nic nezmění na mém názoru, protože v definitivní většině případů nesplnil, co slíbil,“ říká student.

Poměrně stručná byla další gymnazistka Tereza Paurová. „Toho bych nevolila, ani kdyby měl hrom na koze jezdit,“ konstatovala. V podobném duchu zněly i odpovědi studentů technických učebních oborů s maturitou. „Vůbec ne. Babiše nebudu volit nikdy. Líbí se mi Dominik Feri, budu volit TOP 09,“ odpověděl budoucí autotronik Libor, který si nepřál zveřejnit své příjmení, redakce ho však má k dispozici.

Zjištěné názory poměrně jasně korespondují s výsledky studentských voleb, které organizuje projekt Jeden svět na školách. V roce 2019 v nich zvítězili u studentů Piráti s 24 %, následovalo hnutí STAN s 12 %. Babišovo hnutí ANO by v té době volilo 5 % mladých voličů. A to bylo v roce 2019, tedy dlouho před řadou kauz současného premiéra, před otravou Bečvy, před neustálým odkládáním výsledku vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, před audity EU dokazujícími, že Babiš zneužívá svoji pozici a pobírá nelegálně dotace, a především před tím, než Babiš za posledních 12 měsíců ukázal svoji nekonečnou neschopnost a jeho vláda zajistila České republice světové prvenství nejhorší země v šíření koronaviru a nezvládnutí epidemie.

Nákup mladých voličů je asi to poslední, co ještě může zkusit. U podnikatelů se z pochopitelných důvodů nechytá – tak jako za vlády Babiše od roku 1989 netrpěli. Řada seniorů ho také prokoukla, jak se ukazuje. Střední generace a zaměstnanci rovněž nemají důvod Babiše volit. Premiér navíc od minulých parlamentních voleb přišel i o poslední osobnosti a známé tváře, naopak přibyly další odpudivé kauzy, ostuda a důkazy naprosté nekompetence a nezvládání politické i manažerské pozice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]