Šafr na debatě deníku FORUM 24: Babiš si myslel, že si může koupit všechny. A zjistil, že ne

Debata deníku FORUM 24 (Facebook Jany Stříteské)

Debata deníku FORUM 24 | FOTO: Facebook Jany Stříteské

Šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr vystoupil v Café Bajer v Pardubicích, kde s návštěvníky besedy nazvané Média: Nenechme se obelhávat hovořil o tom, jak se situace v českých médiích změnila v posledních letech, jaký je vliv vlastnictví novin oligarchy na společenskou a politickou situaci a také o tom, zda existuje naděje, že se situace zlepší.

Šafr popisoval zejména rozdíly mezi tím, jak se chovaly deníky Mf DNES a Lidové noviny před rokem 2013, tedy předtím, než je koupil současný premiér Andrej Babiš. „Hlavním problémem je to, o čem tyto noviny nepíší. A taková věc se velmi těžko vysvětluje,“ říká šéfredaktor deníku FORUM 24.

Dotazy účastníků se týkaly například toho, jak souvisí nástup Babiše se sílící ruskou propagandou, která ovládá část českého mediálního prostoru. „Babiš se svezl na této vlně, využil situace kdy se permanentně útočí na demokratickou politiku a na naše dosavadní jistoty, jakou je například západní orientace země,“ uvedl Šafr.

 

Otázky směřovaly také k tomu, kde je naděje, že se situace změní. Možný posun podle Šafra ukázal například výsledek komunálních a senátních voleb, v nichž Babiš rozhodně neslavil úspěch, ač do kampaně nalil desítky milionů korun.

„Babiš má problém. Myslel si, že všetci kradnú a dají se koupit. A oni všichni nekradnú a nedají se koupit,“ uzavřel úspěšnou akci deníku FORUM 24, kterou organizoval David Vápeník z Pardubic, Pavel Šafr.

Přednáška se konala v rámci série diskuzí, které s podporou různých iniciativ a jednotlivců proběhly již v Chrudimi, Litoměřicích, Karlových Varech, České Lípě a tematicky navazují na předchozí společné akce s předsedou Klubu na obranu demokracie Bohumilem Doležalem v Plzni, Brně a Českých Budějovicích. Zájemci o uspořádání diskuze ve svém městě se mohou přihlásit na náš e-mail [email protected]

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]