Salón zničil modelce vlasy, soud mu nařídil zaplatit obří odškodné

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Indický soud nařídil kadeřnickému salónu z Dillí zaplatit náhradu škody ve výši 20 milionů rupií (skoro 5,9 milionu korun) modelce, kterou zde navzdory přesným instrukcí špatně ostříhali. Mladá žena, kterou její vlasy živily, se kvůli zpackanému sestřihu psychicky zhroutila a přišla o práci. Vydělávala si totiž propagací vlasových produktů, k níž využívala svou bohatou a dlouhou kštici.

Podle specializovaného soudu, který se věnuje právě sporům mezi firmami a jejich zákazníky, kadeřník v salónu nejmenované modelce navzdory jejím výslovným instrukcím a přání ostříhal vlasy velmi nakrátko. Tím jí podle soudu způsobil obrovskou škodu. Kadeřnictví, které spadá pod síť luxusních hotelů v Dillí, se může proti rozsudku odvolat, zatím se ale k verdiktu nijak nevyjádřilo, napsala v pátek britská BBC.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

Soud v odůvodnění uvedl, že žena kvůli zpackanému sestřihu „přišla o předpokládané zakázky a utrpěla obrovské ztráty, které naprosto změnily její životní styl, a to roztříštilo její sen o tom, že se z ní stane topmodelka“. Kvůli nedbalosti kadeřníka podle soudu také prodělala závažné trauma a psychicky se zhroutila, což ve finále vedlo ke ztrátě zaměstnání.

Žena do salónu šla v roce 2018 a kadeřníkovi dala jasné instrukce, jak má její nový účes vypadat. Jenže ten v rozporu s tím modelce ustřihl většinu jejích vlasů, a jí tak zůstalo sotva deset centimetrů kštice. Když si na výsledek stěžovala, nabídlo jí kadeřnictví vlasovou kúru, která měla napáchané škody vynahradit. Jenže podle zákaznice byla tato terapie „pochybná a její vlasy ještě více poškodila“.

„Kvůli následnému psychickému zhroucení způsobenému zpackaným sestřihem žena také utrpěla ztrátu příjmu. Následovala mučivá vlasová kúra. Dotyčná procházela po dva roky, které po incidentu následovaly, traumatem a bolestí,“ doplnil soud ke kurióznímu sporu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]