Samozvaná diplomatka z extremistické Národní domobrany otevřela „doněcký konzulát“ v Ostravě

"Konzulka" Nela Lisková (vlevo) (FB Národní domobrany)

"Konzulka" Nela Lisková (vlevo) | FOTO: FB Národní domobrany

Nela Lisková, představitelka podivné extremistické organizace zvané Národní domobrana, navštívila nikým neuznanou Doněckou lidovou republiku, kde – těžko říct z jakého titulu – podepsala dekret o mezinárodní spolupráci s Českou republikou. Hnutí se na svém facebookovém profilu chlubí, že se Lisková stala „honorární konzulkou“.

Zastupitelské centrum separatistické republiky má sídlit v Ostravě. „Klenot Národní domobrany Nela Lisková podepsala Dohodu o mezinárodní spolupráci mezi DNR a Českou republikou a zároveň Jmenovací dekret. Tímto okamžikem tak byla ministryní zahraničních věcí DNR Natálií Nikonorovou, zastupující vládu DNR, oficiálně jmenována honorárním konzulem DNR v České republice. Za skřípění zubů probruselských nohsledů domacího Ministerstva zahraničních věcí a jejich agentů v systémových médiích se tak Česká republika prostřednictvím odvážné Nely Liskové stala první evropskou zemí, ve které má domobranecká DNR své oficiální zastoupení,“ píše se sebevědomě na Facebooku organizace.

Bizarní figurka Lisková, která se v poslední době zviditelňuje obranou naší země proti migrantům, které stále ještě nikde nevidíme, odvádí podle své strany houževnatou diplomatickou práci. To je samozřejmé, jelikož jednat s neexistující a neuznanou republikou a ještě jí zřizovat konzuláty, to musí být velmi náročný úkol.

Podle Lidových novin je snaha paní Liskové bohužel poněkud zbytečná. „Samozvaná Doněcká lidová republika nemůže mít v Česku akreditovaný zastupitelský úřad, protože Českárepublika její existenci neuznává, a tudíž nemá mezinárodně právní subjektivitu. Paní Lisková nezastupuje Českou republiku a nemůže vystupovat jejím jménem,“ řekla serveru mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Pokud by někomu nebylo jasné, o jak bizarní akci se jedná, k věci se už vyjádřil také kolega extremista, stíhaný neonacista Adam B. Bartoš, který k článku o otevření konzulátu napsal: „Tak toto se Národní domobraně povedlo.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]