Samsung chce peníze za čínské vlajky v Praze. Byly umístěny na jejich reklamní ploše

S čínskými vlajkami bude ještě magistrátu veselo (ČTK)

S čínskými vlajkami bude ještě magistrátu veselo | FOTO: ČTK

Společnost Samsung, která má pronajaté reklamní plochy na sloupech v Evropské ulici v Praze, požaduje kompenzaci za výměnu jeho reklamy za čínské vlajky v době návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Podle pronajímatele ploch Starcom Mediavest Group Praha společnost Samsung nedala s výměnou souhlas, plochy musely být uvolněny pro vlastní potřeby města. Magistrát popírá, že výměnu nařídil. Píše o tom dnes server Aktuálně.cz.

vlajky samsung

Sloupy veřejného osvětlení patří pražskému magistrátu. „Hlavní město v žádném případě nikomu nepřikazovalo, aby byly reklamní plochy uvolněny pro potřeby města, jak naznačuje společnost Starcom Mediavest Group Praha. Netušíme, na základě jakého nájemního vztahu tato společnost pronajímá plochy společnosti Samsung a nebudeme se podílet na zviditelňování jejího klienta,“ řekl serveru mluvčí magistrátu Vít Hoffman.

[ctete-foto]53226[/ctete-foto]

Mluvčí dělá, že se nic nestalo

Hoffman ale připustil, že město kvůli reklamě na jeho sloupech veřejného osvětlení oslovila čínská ambasáda. „Magistrát s umístěním reklamy souhlasil, nicméně na akci se nijak nepodílí,“ dodal Hoffman s tím, že podle jeho informací platila vlajky Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce, kterou řídí někdejší ministr obrany Jaroslav Tvrdík.

[ctete-foto]52618[/ctete-foto]

Podle Starcomu visely česko-čínské vlajky i na 68 plochách, které má v dlouhodobém pronájmu Samsung. Klient k výměně opakovaně souhlas nedal. „Náhrada už nám byla nabídnuta, nyní řešíme s klientem, zda mu připadá dostatečná,“ sdělila serveru mluvčí Starcomu Martina Říhová, výši kompenzace komentovat nebude.

[ctete-foto]53050[/ctete-foto]

Uvítání jako za komunistů

České a čínské vlajky se na stožárech veřejného osvětlení podél Evropské třídy v Praze objevily zhruba pět dní před příletem čínské delegace do Prahy. Podle tehdejšího vyjádření magistrátu šlo o placenou reklamu, kterou by měla platit Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce. Městská část Praha 6 to kritizovala. Dva dny před příletem někdo vlajky potřísnil barvou a musely být opraveny. V pondělí pak aktivisté nahradili dvě vlajky vlajkami Tibetu, v parku Velvarská u Evropské ulice se také objevil mobilní billboard s tibetským dalajlamou a bývalým prezidentem Václavem Havlem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner