Příkrost k sáňkujícím dětem vzbudila revoltu. Na Petřín se chystají stovky sáňkařů

Facebook Sáňkování na Petříně a TMBK

K sáňkovacímu happeningu se Pražané svolávají prostřednictvím události na Facebooku | FOTO: Facebook Sáňkování na Petříně a TMBK

Pražané oprašují sáňky a chystají se na Petřín. Revoltují tak proti úternímu zákroku městských strážníků, kteří ze zasněženého svahu vykázali sáňkující děti s rodiči. O happening v centru metropole projevily zájem tisíce lidí. Začátek je ohlášený na dnešní 14. hodinu.

„Událost vznikla včera odpoledne jako reakce na postupné utahování šroubů. Tohle – i kdyby založené na sto vyhláškách – je prostě idiocie,“ vysvětlil deníku FORUM 24 své pohnutky iniciátor akce Petr Václavek. „Žijeme v Hamáčkovské depresi a Babišovském marasmu, a já si řekl, ze sáňkování dětem prostě neseberou. Vzít dětem sáňkování, protože nějaký d….t něco plácne v tv, to už je moc. ‘Nechte děti sáňkovat’ je nové ‘Nechte zpívat Mišíka’,“ dodává.

Městská policie za svůj úterní zásah proti sáňkujícím dětem čelí mocné kritice. Stejně tak ministr vnitra Jan Hamáček, který k likvidaci ladovského výjevu vyzval. Češi se v reakci na to domlouvají na hromadném sáňkování prostřednictvím události na facebooku. „Vylezte na petřínský kopec. Jakýkoli. Účel – jízda dolů. Každej, kdo ujede policajtovi a natočí to, má u mě pivo,“ instruuje účastníky Václavek, který zároveň nabádá k ohleduplnosti i dodržování rozestupů. Epidemiologická omezení chápe, ale pokus zakázat dětem sáňkování podle něj zároveň naznačuje, že ve vlně restrikcí jako by se tato vláda našla a neví, kde přestat.

FB Martin Suchan

Vyhláška zakazuje sáňkování jen na minimální části Petřína, bobovat se však smí i tam

 

Policie, která na děti vystartovala hned ve dvou posádkách, ani neměla důvod zasahovat. Sáňkování na některých místech v Praze sice zakazuje zapomenutá, asi 20 let stará vyhláška, na svahy Petřína se ale nevztahuje. Policie zároveň čelí kritice za to, jak snadno se nechá ovládat vzkazy ministra, který by měl mít navíc úplně jiné starosti. Hamáček by se například mohl zabývat usměrňováním svých koaličních partnerů propagujících neregistrované vakcíny z obskurních diktatur a obrážejících proputinovské státy Evropy.

Možná je Hamáček příliš slabý, než aby Babišovi či komunistům z KSČM mohl účinně vytknout jejich absurdní jednání, i tak ale může alespoň zajišťovat ochranné pomůcky ohroženým obyvatelům země či ztenčovat přebujelý management České pošty spadající do jeho rezortu.  Rozhodně mu však nemůže uprostřed epidemie koronaviru zbývat čas na to, aby otravoval sáňkující drobotinu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner