Sázkové kanceláře upravily kurzy na možné prezidentské kandidáty. Babiš mít radost nebude

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Kvůli nakažení covidem-19 bývalý premiér stále neohlásil, zda bude kandidovat na prezidentskou funkci. Rozhodnutí by se měla veřejnost dozvědět v pondělí kolem poledního. Konečně by tak měla být zodpovězena otázka, která společnost velmi zajímá. Pokusí se Andrej Babiš stát hlavou státu? Podle kurzů sázkových kanceláří by to měl skutečně zvážit.

Když se totiž takzvaná společenská sázka týkající se volby prezidenta České republiky rozjížděla, byl šéf hnutí ANO favoritem. Například v červenci měl kurz 2,4:1, jeho hlavní konkurent Petr Pavel lehce ztrácel na 2,55:1. Nyní je však situace úplně odlišná, navíc se změnilo i pár dalších věcí, které určitě Babišovi vyhovovat nebudou.

()

Co se týká prvních tří favoritů podle bookmakerů Tipsportu, Petr Pavel má kurz 1,75:1, Danuše Nerudová 3,4:1 a Andrej Babiš spadl už na 6,5:1. Sportovní terminologií řečeno, z bývalého předsedy vlády se stal „outsider“, ale společenské sázky se přece jen chovají trochu jinak než ty sportovní. Přesto je důležité upozornit, že právě bookmakeři Tipsportu bývají u sázek na volby velmi úspěšní.

Babiš musí hledět i za sebe

Expremiéra ovšem musí zajímat i jiná čísla, která nová nabídka sázkových kanceláří nabízí. Jedná se o kurzy na „náhradníky“, které by Babiš mohl místo sebe poslat do boje o Hrad. Právě u Aleny Schillerové, Karla Havlíčka a nově i Martina Stropnického totiž došlo k výraznému navýšení kurzu, tedy zmenšení šance na úspěch. 

U bývalého ministra obrany a velvyslance v Izraeli se 16:1 z půlky října změnilo na 25:1, Schillerová má místo 35:1 kurz 45:1 a dřívější dvojministr Havlíček „povýšil“ ze 40:1 na 50:1. 

Andrej Babiš, Petr Pavel (Evropská unie / Zuzana Bönisch / se souhlasem)

Vyššího kurzu se dočkali i senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer a šéf odborářů Josef Středula, ale to nemusí Babiše jakkoliv trápit. Šokové odskočení kurzů jeho kolegů z hnutí ANO patrně reflektuje čas, který zbývá do prezidentských voleb, a navíc jasně dokládá, že se veřejnost začíná rozmýšlet mezi třemi konkrétními jmény. To by de facto mohlo utvrdit Babiše v tom, aby na začátku příštího týdne oznámil svou očekávanou kandidaturu na Hrad, kterou několik měsíců podporoval cestami po celé republice v obytném voze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články