„Sbírání víček na naše děti“ stále táhne, teď ho propaguje ministerstvo. Proč je to nesmysl?

facebook ministerstva obrany

Sbírání víček nemá žádný smysl, to bylo vysvětleno mnohokrát. Člověk totiž utratí mnohem víc peněz za pet lahve. Tento „sport“ ale některé lidi stále přitahuje, a nyní se do něj zapojili i letci z 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely. Aby to bylo dostatečně bizarní, celou věc nyní propaguje ministerstvo obrany na svém facebookovém profilu.

Kdyby každý, kdo sbírá víčka, věnoval na charitativní účely peníze, které utratí za nápoje v pet lahvích, vybralo by se daleko více peněz. Přesto se občas víčka vybírají ve školách (místo aby učitelé dětem vysvětlovali, že kupovat vodu v umělohmotné lahvi není nutné, stačí si ji například naplnit doma) a někdy i ve veřejných institucích.

Zdálo se však, že boom této aktivity už pominul. Nyní se z něj ale raduje ministerstvo obrany. „Stovky kilogramů víček pomůže rodičům postiženému dítěti zaplatit například rehabilitaci nebo zakoupit rehabilitační pomůcky,“ tvrdí správce facebookového profilu ministerstva.

Sedm pytlů plných víček od PET lahví předali minulý týden letci 24.základna dopravního letectva Praha-Kbely zástupcům…

Zveřejnil(a) Ministerstvo obrany České republiky dne Úterý 20. srpna 2019

Že se tahle nesmyslná, neekologická a neefektivní činnost ještě někde objeví, to se dá očekávat. Že ji ale podporuje státní instituce, to je snad možné opravdu jen v České republice.

Jak je to ve skutečnosti? V průměru jsou víčka vykupována za 6 korun za kilogram. Jedno víčko váží cca. 2 gramy. I kdyby tedy víček byly „stovky kilogramů“, jak tvrdí ministerstvo, skoro žádné peníze z toho nebudou.

Rozhodně se ale nemůžeme divit, když pan na sociálních sítích narazíme na tvrzení, že „musíme sbírat víčka na naše“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner