Scenárista seriálu Simpsonovi zemřel po nakažení covidem-19

Simpsonovi (pixy.org)

Simpsonovi | FOTO: pixy.org

Koronavirus si nevybírá. Nyní se podle informací deníku New York Post jeho obětí stal jeden ze scenáristů populárního seriálu Simpsonovi Marc Wilmore. Sedmapadesátiletý spisovatel, producent, performer a herec trpěl několika dalšími nemocemi, které mu v kombinaci s covidem-19 nedaly šanci na uzdravení.

O smrti svého mladšího bratra informoval na twitteru známý komik Larry Wilmore: „Můj drahý bratr, Marc Edward Wilmore, zemřel včera v noci, když bojoval s covidem a dalšími nemocemi, které ho po mnoho let trápily.“

„Můj bratr byl nejlaskavější, nejjemnější a nejzábavnější člověk, jakého jsem kdy poznal. Miluji tě, bratříčku,“ dodal herec, známý například ze seriálů Jak jsem poznal vaši matku či Kancl.

Marc Wilmore začal svou kariéru v komediální show „In Living Color“, což mu také přineslo první nominaci na cenu Emmy (americká televizní cena). Poté se podílel na show Jaye Lena či na pořadu svého bratra „PJ“. Nejprestižnější prací ovšem byla ta na Simpsonových. Nejen že napsal mezi lety 2002–2015 scénář k deseti dílům, ale v některých epizodách se objevil i jeho hlas.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články