Schillerová dobrovolně přijala roli užitečného idiota a Prchal má žně

Alena Schillerová (ANO) (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská)

Alena Schillerová (ANO) | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská

Nová komunikační strategie hnutí ANO se nejvíc projevuje u Aleny Schillerové. Exministryně financí se totiž na sociálních sítích změnila z „hodné tety“, která se ráda podělí o své básně i vyretušované fotografie, v agresivní političku, jež nenechá na nikom z vládní koalice nit suchou. Výrazný rukopis Marka Prchala a jeho nohsledů se tak vytratil ze sítí Andreje Babiše a přesunul se k šéfce poslanců hnutí ANO. Důvod je zřejmý.

Je směšné, jak je už na první pohled vidět, že komunikaci bývalé šéfky státní kasy řídí úplně jiní lidé, než kteří jí byli přidělení, když měl za toho přísného vystupovat Babiš. Také intenzita vyjádření Aleny Schillerové se zvýšila a politička se tak de facto vyjadřuje ke všemu a pořád. Stále to sice nemá „grády“, jako když se rozjede Jiří Ovčáček, stejně je ovšem například twitter bývalé vicepremiérky aktivní často.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Pokaždé navíc s nějakým „velmi důležitým“ sdělením, ve stylu – já jsem vám to říkala. Naposledy tak Schillerová připomíná, že varovala před rozpočtovým provizoriem, ale nikdo ji neposlouchal. Zapomíná přitom na fakt, že jediným důvodem, proč se vláda Petra Fialy a konkrétně ministr financí Zbyněk Stanjura museli k takovému kroku uchýlit, je právě ona. Lépe řečeno, její nezodpovědné schodky státního rozpočtu, kvůli kterým se země dostala do situace, z níž se budeme jen velmi těžko vzpamatovávat.

Místo toho, aby exministryně raději mlčela o tom, jak vypadalo její působení v čele rezortu financí, útočí na další politiky, kteří jí připomínají její rozhazování. „Paní poslankyně, pokud jste rozpočtové provizorium nechtěla, neměla jste hospodařit s dluhem více než 400 miliard korun. Takový rozpočet by schválil jen ten, komu na naší zemi nezáleží. Takhle jednoduché to je,“ napsala na sociální síť předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Místo reakce, kterou bychom čekali ještě před volbami, přišel útok. „Děkuji za radu. Nicméně zastávám názor, že kdo zatím vůbec nic nepředvedl, měl by s radami šetřit jako se šafránem,“ zaznělo od marketingových specialistů, kteří se nyní starají o Babišovu pravou ruku.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Tatam je ona hodná paní, která si za státní peníze platila fotografa, aby vytvářel romantické snímky na instagram, pryč je poeta, skrytý v nitru Schillerové. Teď je zde Babiš v sukních. Sice umí bez větších problémů česky, dokonce vytvoří i větu, která má začátek a konec, ale jinak se jedná o klon bývalého premiéra. Kde se to však v exministryni najednou vzalo? Odpověď je jasná. Jedná se o rozhodnutí vedoucích marketingu hnutí ANO. Do vlády se musí „šít“, třeba i za pomocí lží, urážek a dezinformací, ale určeni jsou k tomu jen někteří lidé.

Zatím se jako dva nejaktivnější křiklouni profilují Schillerová a Havlíček, ale to se dalo očekávat. Patří do nejvyššího velení sekty a jsou oddáni vůdci víc než kdokoliv jiný. Rozumný člověk tyto dva bývalé ministry nemůže brát vážně, ale stále je mezi námi dost těch naivních, kteří věří v prospěšnost zaklekávání, čistotu dotace na Čapí hnízdo nebo Babišově nespolupráci s StB. Těm je třeba už konečně otevřít oči. Jak to však udělat do začátku příštího roku, kdy chce slovenský agrobaron usednout do prezidentského křesla, je stále otázkou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články