Schillerová hledá peníze pro Babiše. Kuřáci, pozor na peněženky

Alena Schillerová (facebook)

Alena Schillerová | FOTO: facebook

Ministryně financí Alena Schillerová přišla s novými argumenty, proč zvyšovat daně. Na řadu přichází názory odborníků a expertů. Kupování voličů je totiž drahé, proto je důležité hledat peníze, kde se dá. Konkrétně jde o zvýšení spotřební daně u alkoholu, tabáku a vybraných hazardních her. Ty by se měly zvýšit už od 1. ledna příštího roku.

Podle Schillerové s tímto návrhem souhlasí odborníci na závislost i národní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová. Ta dodává, že různé závislosti daňové poplatníky stojí každoročně desítky miliard korun. U alkoholu jde o částku 60 miliard, kouření přes 100 miliard a hazardní hraní 15 miliard, tvrdí ministerstvo financí.

„Příjmy do státního rozpočtu z prodeje alkoholu, tabáku a hazardních her rozhodně nepokryjí náklady na sanaci celospolečenských škod jimi způsobenými, což je jeden z důvodů, proč tento návrh podporuji,“ vysvětluje Jarmila Vedralová. Podle národní protidrogové koordinátorky se kvůli rostoucí průměrné mzdě zvýšila dostupnost návykových látek. Zdražení je pak podle Vedralové nejefektivnějším způsobem, který vede ke snížení dostupnosti.

Při pohledu na tato slova však nastává otázka, proč vůbec stát prodej těchto produktů povoluje. Zajímavé je také to, že je v České republice povolen hazard. Ve finále jde však pouze o záminku paní ministryně Schillerové, aby mohla zvyšovat daně. Když si navíc najde odborníky, bude to vypadat mnohem lépe.

Vláda totiž dojíždí na populismus a rozdávání ušetřených peněz. Státní rozpočet měl za první čtvrtletí tohoto roku nejhorší výsledky od poslední hospodářské krize. Stoupající počet úředníků se nijak neprojevil v komfortu pro občany, pouze navýšil náklady. Nedaří se ani vybírat DPH, kvůli které tak horentně zaváděl Andrej Babiš slavné EET. Jediným výsledkem je tak buzerace slušných občanů. Od těch je totiž třeba vzít peníze na nesmysly z dílny vlády.

Kromě podnikatelů a živnostníků mají být další obětí vlády kuřáci. Z Čechů, kteří mají rádi alkoholické nápoje, dělá ministryně Schillerová rovnou alkoholiky. Svobodný svět zřejmě neexistuje. Pod krutovládou hnutí ANO se totiž nesmíme rozhodovat sami. Hnutí ANO totiž rozhodne za nás. Kuřáci, připravte si peněženky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]