Schillerová oznámila přestup fotbalisty Messiho. Pekarová na to rázně reagovala

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) (ČTK)

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | FOTO: ČTK

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zřejmě připravuje na novou práci sportovní komentátorky. Na jejím twitterovém účtu jsme se totiž mohli dozvědět, za jaký tým bude hrát fotbalista Lionel Messi, který po jedenadvaceti letech opustil slavnou Barcelonu. Šéfka státní kasy si za to od některých opozičních politiků vysloužila pořádnou kritiku.

„Konec jedné fotbalové éry. Nová začíná. Lionel Messi už není hráčem Barcelony. Nově bude hrát ve francouzském PSG,“ oznámila ve středu Schillerová na sociální síti.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Fotbalista opustil katalánský klub kvůli jeho finanční situaci, hvězdného Messiho si Barcelona jednoduše už nemohla dovolit. „Na rozdíl od řady jiných velkoklubů, ať už fotbalových, či jiných, je Barcelona navzdory obrovským tržbám jen poměrně málo zisková. Aktuálně je dokonce ztrátová. Provozní ztráta za období od loňského do letošního června činí 100 milionů eur,“ vysvětloval už v minulém týdnu hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Příspěvku šéfky státní kasy využila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a Schillerové poslala jasný vzkaz. „Fotbalu, paní ministryně, nerozumím, ale vím, že Messi už není hráčem Barcelony především proto, že se utopili v dluzích. No a vy z Česka děláte fotbalovou Barcelonu. Věřím, že občané na podzim taky změní dres,“ napsala na twitteru.

„Paní ministryně, s tím Messim je to takový trochu nešťastný příběh. Barcelona své hráče královsky platila, napůjčovala si spoustu peněz a jednoho dne nebylo na výplaty. Nepřipomíná vám to něco?“ reagoval na příspěvek šéfky státní kasy například také poslanec za ODS a ekonomický expert strany Jan Skopeček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]