Schillerová s kolegy chce odvolávat Pekarovou Adamovou. Tak si vzpomeňme, kdo opilý hrál ve sněmovně na kytaru

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) (ČTK / Kamaryt Michal)

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) | FOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Alena Schillerová za hnutí ANO oznámila, že opozice má osmdesát podpisů pod návrhem na odvolání Markéty Pekarové Adamové z funkce předsedkyně poslanecké sněmovny. Někteří poslanci jsou prý nespokojeni s tím, jak řídila mimořádnou schůzi k nižší valorizaci penzí. To je skutečně dojemné, když si vzpomeneme, jak opilý Radek Vondráček tančil s kytarou na pultu předsedy sněmovny v době, kdy jím sám byl.

Asi se nebudeme zbytečně pozastavovat nad tím, že někteří poslanci hnutí ANO netrpí zbytečnou sebereflexí. Vždyť jsme ostatně viděli vystoupení pana předsedy Babiše, který se pohoršoval nad tím, že oligarchové v České republice vlastní média. A ani se u toho nezačervenal.

Marek Wollner (Pavel Hofman / FORUM 24)

Jenže on skutečný důvod této předem odepsané snahy Pekarovou  Adamovou odvolat vůbec nespočívá v tom, že by se komukoli z opozice snad zdála nekompetentní. Pravda je taková, že předsedkyně sněmovny je jedním z nejčastějších terčů urážek různých kremelských webů, řetězových e-mailů a anonymních trollů na sociálních sítích. A na této vlně se hnutí ANO & comp. chce svézt.

My si všichni dobře pamatujeme, jak taková paní Jermanová nebyla jako místopředsedkyně sněmovny schopná ani správně oslovit jednotlivé řečníky. A hlavně si pamatujeme pana Vondráčka a jeho pozitivní vztah k ruskému alkoholu a kytaře. To byla skutečná degradace jedné z nejdůležitějších pozic ve státě.

Takže samozřejmě, když se nasbírá dost podpisů, opozice má právo navrhovat, cokoli ji napadne. Nepochybně se podaří proti Pekarové Adamové poštvat pár dalších fanoušků hnutí ANO a SPD a třeba také něco napíše vážený pan komentátor Babišovy MF DNES Miroslav Korecký nebo někdo jemu podobný.

Pekarovou Adamovou, která svoji funkci vykonává dobře a na rozdíl od některých má úroveň, nikdo neodvolá, protože vládní koalice má jasnou většinu. Poslechneme si pár dalších zbytečných projevů a pojede se dál. Burana Vondráčka bychom ale měli v této souvislosti připomínat neustále, protože na to už je i pojem „dvojí metr“ trochu málo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články