Schillerová si bere nápad ODS. Vypnou všechny vlny EET. Co si jen živnostníci počnou?

Alena Schillerová (Facebook AS)

Alena Schillerová | FOTO: Facebook AS

EET nejde ze zákona nikdy odložit. EET narovnává podnikatelské prostředí. EET pomáhá podnikatelům. EET přinese do státní pokladny asi miliardu miliard, v každé ulici bude nemocnice a na každém rohu dětské hřiště. Díky EET. Podobných vět jsme od Andreje Babiše a Aleny Schillerové slyšeli za poslední čtyři roky stovky. Neposlouchali podnikatele, neposlouchali opozici ani odborníky.

Téměř v každé vesnici a městě v České republice zavřeli obchody a hospody. Podnikatelé zaplatili na pokutách například za špatně vystavené účtenky stovky milionů. A teď? Teď Babiš a Schillerová přišli s nápadem, že by všechny vlny EET odložili a znovu by pokladny začaly fungovat až od ledna 2021. Dnes si o tom budou povídat na jednání vlády.

„Na pondělní vládě navrhnu, aby se EET pro všechny vlny odložila do konce roku 2020. Jak ti, kteří spadali do prvních dvou vln, tedy velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování, tak ti, kteří měli původně začít evidovat 1. května, začnou evidovat své tržby až 1. ledna 2021,“ sdělila na Twitteru v neděli večer Alena Schillerová. A nápad dále vysvětlila: „Musíme pružně reagovat na vývoj krize a nechat ekonomiku pořádně nadechnout. Teď je důležité, aby podniky vůbec fungovaly. Na priority řádného výběru daní a zajištění rovných podmínek pro byznys nerezignujeme, ale s ohledem na vývoj situace je rozumné s nimi několik měsíců počkat.“

Udivující. Proč EET odkládají, když právě tento nástroj podnikatelům podle Schillerové a Babiše nejvíc ze všeho pomáhá? A nebo je to tak, že využívají koronakrizi, aby nefunkční buzerační nástroj nenápadně zrušili? Příkladem je Účtenkovka, kterou už v polotichosti zatípli. Babiš a Schillerová opět vykrádají nápady ODS, která několikrát navrhovala zrušit EET úplně a v poslední době alespoň do konce roku 2020. Vláda návrhy odmítla a nyní moudré duo přišlo na skvělý nápad. Pozastaví EET do konce roku.

Andrej Babiš a Alena Schillerová si nezaslouží absolutně žádnou chválu za to, že EET odloží, nebo snad dokonce úplně zruší. Mají na svědomí stovky zavřených obchodů, zrušených živností, likvidaci části podnikatelského sektoru, zdecimování maloobchodu na venkově, bezesné noci podnikatelů, kteří se namísto o svůj byznys museli starat o to, aby jim vše dobře fungovalo, jinak dostanou likvidační pokutu. EET neměla nikdy vzniknout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]