Schillerová v debatě ukázala děsivou věc: Vláda nic neví, odpovědi hledá na instagramu

Alena Schillerová po jednání vlády (Úřad vlády ČR)

Alena Schillerová po jednání vlády | FOTO: Úřad vlády ČR

V nedělní debatě Partie Terezie Tománkové na Prima CNN spolu hovořili ministryně financí Alena Schillerová a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. A byl to skutečně smutný pohled. Ač Schillerovou její tým vybavil spoustou papírů, nebyla schopna odpovídat nejen na otázky moderátorky, ale vůbec nedokázala čelit Jurečkovým argumentům. Byla to naprostá tragédie a opět jsme se dozvěděli jedno: vláda nemá plán a její vicepremiérka netuší, co bude, co by mělo být a co se děje.

Paní Schillerová uvedla, že „na všem se pracuje“, že si má FTV Prima pozvat Vladimíra Dzurillu, úředníka, který je odpovědný například za nefunkční projekt Chytré karantény. Jurečka Schillerové připomněl, jak pozdě vláda reaguje, uváděl mnoho příkladů, kdy se věci staly o týdny až měsíce později, než se měly stát. „Vy nemáte takovou zkušenost, jakou máme my,“ oponovala Schillerová. Ano, takže kabinet, v němž dělá vicepremiérku, něco zkazil, ale ti, kdo ve vládě nesedí, nemají právo kritizovat. To je vážně fascinující přístup.

()

Přesvědčení o tom, že ve vládě vládne chaos, po dnešní debatě ještě zesílilo. Schillerová například Jurečkovi řekla, že o schvalování výrobců a distributorů antigenních testů do firem se stará hlavně ministr životního prostředí Richard Brabec. Na každou otázku hledala odpověď v materiálech, které si přinesla, po vzoru svého zmateného šéfa Andreje Babiše listovala – a nevěděla. Byla to tragédie.

Když Jurečka ministryni řekl, že zná případy občanů, kteří stále nedostali slíbenou podporu od státu, prohlásila, že tomu nevěří. A tak dále a tak dále.

Naprostým vrcholem debaty bylo téma možného udělení úředních maturit všem žákům středních škol. Jak si ministryně financí udělala názor? Podle výsledku ankety na instagramu, ke které, jak sama řekla, „natočila videjko“. Ano, takhle my si tady skutečně žijeme, a to i uprostřed krize. Dohlédnout na cestu ven je vzhledem k hradbě hlouposti a nekompetence doopravdy velice těžké.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner