Schillerová má problém. Vládní limuzínou vyrazila na nákupy nepřipoutaná

Alena Schillerová na návštěvě obchodního řetězce.  (Twitter/Alena Schillerová)

Alena Schillerová na návštěvě obchodního řetězce. | FOTO: Twitter/Alena Schillerová

Na twitteru ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se zřejmě objevil první díl nové vládní reality show. Šéfka státní kasy se v něm vydala na návštěvu obchodních řetězců, aby za nás prověřila ceny respirátorů. Za výkony kameramanů a akční střihy by se nemusela stydět žádná z českých televizí. Při natáčení však ministryně zapomněla na jednu zásadní věc. Použít ve vládní limuzíně bezpečnostní pás.

„Dobrý den, přátelé. Dnes jsem vyrazila navštívit obchodní řetězce a podívat se na to, kolik nám ty respirátory teda stojí,“ prohlásí na úvod videa ministryně financí Alena Schillerová. Pozorný divák si však může všimnout, že ve vládní limuzíně na sobě nemá bezpečnostní pás.

Případem se už zabývá policie. „Zabýváme se tím kvůli podezření ze spáchání přestupku ze strany chráněné osoby. Přestupek lze řešit stejně jako u osob nepoužívajících policejní ochranu, tedy domluvou, příkazem na místě, nebo oznámením příslušnému správnímu orgánu,“ sdělila Seznam Zprávám policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

FORUM 24 (archiv)

„Ačkoliv šlo o popojíždění na parkovišti, pás jsem mít měla. Byla to chyba, která mě velmi mrzí. Proto přispěji Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou 10 tisíc korun. Zdraví AS,“ napsala Schillerová na svůj twitter poté, co se o incident začala zajímat média.

Incident se stal ve chvíli, kdy ministryně vyrazila na kontrolu obchodních řetězců, zda zlevnily respirátory a natočila se u toho. „Máme balení po jednom, po třech a po pěti respirátorech a cena je vždy bez marže a bez DPH,“ dozvídá se ve videu šéfka státní kasy od manažera obchodního řetězce.

Také v dalším obchodě Schillerová zjišťuje, že od středy snížili cenu respirátorů o hodnotu DPH. „Respirátory prodáváme za náklady,“ vysvětluje další z šéfů obchodního řetězce. Celé video pak zakončí záběr na ministryni u pokladny.

Dvouměsíční zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší schválila vláda v pondělí. Opatření pak začalo platit od středy. Ke snížení nebo zrušení 21procentní DPH na ochranné pomůcky proti šíření koronaviru vyzvali vládu výrobci respirátorů.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]