Schillerová vyrazila na venkov. Nadchly ji tam membránové procesy

Eric Drooker

Spanilé jízdy mezi pracující domorodce pokračují. Tedy moc spanilé nejsou, ale jezdí se. Po ministrovi, který vyrazil na boj se sněhem s vehemencí Koněva a Žukova dohromady, se nyní činí Alena Schillerová. Ta na to jde zas tak nějak mateřsky.

S dětskou radostí ministryně objevila, že v této zemi jsou třeba továrny, a tam se vyrábějí rozličné věci. Hned nám o tom na svém facebooku téměř v reálném čase píše:

Jedním z mála výrobců v Evropě, který produkuje LED panely kompletně vyrobené v EU je společnost MODUS, Český výrobce svítidel, kde jsem byla dnes na exkurzi 😊

Copak panely, ale zjistila, že se u nás kutí i různé tajemné novinky:

Návštěvu Českolipska jsem zakončila ve firmě MEGA, a. s., která se zabývá například membránovými procesy nebo povrchovými úpravami.

Alena Schillerová sledující membránové procesy musí působit asi jako císař Rudolf na exkurzi ve své vlastní alchymické dílně. Copak „povrchovou úpravu“, to si ještě jeden představí, ale takový „membránový proces“, to je něco! Bude jen třeba zjistit, jestli by se na to nedalo nasadit několik daňových sazeb, aby ta záležitost byla ještě mysterióznější.

Pak něco ze života:

Vyzkoušela jsem si i zvukovou střelbu pro nevidomé. Zajímavý zážitek 😊

Tak raději nebudeme domýšlet. To aby se kolegové ve vládě, třeba paní Maláčová, skoro báli chodit do práce.

Včera byl ale na sociálních sítích čas i na vážnější úvahy. Tak třeba Alena Schillerová sděluje:

Finance obcí a krajů jsou dlouhodobě ve skvělé kondici. Peníze by jim ale neměly ležet na účtech. To měly raději zůstat občanům a firmám. Například loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady přes 120 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly. Proto podporuji smělé investiční plány našich samospráv. Jsou to investice do budoucnosti, které posouvají Českou republiku dál.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Jenže zaostalým občanům, co nikdy nepostavili ani psí boudu a nic neřídili, se politik nezavděčí. Hned tam nějaký rejpal připsal:

„Pokud jako obec chceme zrekonstruovat budovu bývalé školy, potřebujeme na to něco kolem 20 mil. Takovou sumu nelze našetřit ani za 5 let. Proto peníze musí ‚ležet‘ na účtu, dokud na to nebude mít dostatek prostředků.“

Tak tento občan myslí jaksi postaru, jak by řekli kdysi soudruzi. Takhle se to dnes nedělá. Když se narazí na peníze, je třeba je hned utratit. Když se na ně nenarazí, je nutno je zázračně najít. Pokud se zázračně nenajdou, utratí se peníze z budoucnosti. Zní to jako sci-fi, ale protože peníze jsou vlastně čísla a lidstvo objevilo existenci záporných čísel, zdroje tu jsou.

Tak přejeme paní ministryni hodně radosti z objevu membránových procesů a nám všem, abychom ty lepší časy nějak přežili.