Schillerové básně konečně dostaly formu. Populární herec vzdal svým přednesem „hold“

Alena Schillerová po jednání vlády (Úřad vlády ČR)

Alena Schillerová po jednání vlády | FOTO: Úřad vlády ČR

Báseň Aleny Schillerové, s níž se ministryně financí pochlubila na sociálních sítích, vyvolala mnoho reakcí. Někdo byl mile překvapen, co členka Babišovy vlády dělá ve volném čase, jiní si z jejího výtvoru dělají legraci. Po fotografiích s použitím snad všech dostupných filtrů jde totiž o další zvláštní prezentaci šéfky státní kasy.

Na sociálních sítích se objevila spousta vtipů na adresu Aleny Schillerové, která svým básnickým uměním překvapila již před nedávnem. Její současná tvorba však zaujala natolik, že se stala inspirací pro mnoho lidí. Třeba Ivan Lupták, herec známý především ze seriálové Ordinace v růžové zahradě 2, si zřejmě vzpomněl na nedělní chvilku poezie a na svém facebookovém profilu předvedl profesionální přednes.

(Zdroj: FB Ivana Luptáka / se souhlasem autora)

Čtyřiatřicetiletý rodák z Kladna přistoupil k básni s nadhledem a ironií. Doba je vážně zlá, to nelze popřít a taková hřejivá a povzbuzující báseň od Alenky zasluhuje prostor, to musíte uznat,“ řekl pro FORUM 24 populární herec, který patří mezi ty umělce, jimž není současná politická situace lhostejná. To je vidět především na sociálních sítích, kde se bývalý člen Divadla Na zábradlí často vyjadřuje ke stylu vládnutí Andreje Babiše a Miloše Zemana.

Jeho přednes v budoucnu kultovní básně Aleny Schillerové  se určitě stane videem, které se po internetu bude rychle šířit. Je totiž třeba si ze současných bizarních výlevů členů vlády dělat legraci. Nemusí to totiž trvat dlouho a stanou se minulostí, na niž budeme pouze občas vzpomínat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]