Schizofrenie funkcí. Radní Lipovská a Veselý špiní ČT ve svých médiích

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý (Petr Holy)

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý | FOTO: Petr Holy

Babišova a Zemanova éra nás zavalila takřka každodenními případy beztrestného a nezákonného chování na různých úrovních moci včetně politických špiček. Příklady táhnou. Proto se nezákonně často chovají i jejich služebníci v menších veřejných funkcích. „Sto zajíců – myslivcova smrt“ tady teď platí dvojnásob: jejich levoty už máme málem za standard.

Radní České televize Hana Lipovská spolu s Janou Bobošíkovou před časem založily na youtube kanál, ve kterém skrze fantasmagorické konstrukce dehonestují Českou televizi a extra jejího ředitele. „Schizofrenie“ Lipovské, která si kontrolu veřejnoprávní televize a pozici radní chvílemi plete s nejtemnějším obdobím svaté inkvizice a pak zase s komunistickou prověrkovou komisí, teď narůstá s jejím osobním podílem na veřejném ostouzení ČT skrze zmíněný kanál.

Facebook/Jana Bobošíková

Příspěvek Jany Bobošíkové | FOTO: Facebook/Jana Bobošíková

Lidé, kteří rádi zatleskají tamním hloupostem a nenávistným výpadům, posilují Bobošíkovou i Lipovskou v přesvědčení o vlastní výjimečnosti a nutnosti přetavit svobodnou a nezávislou Českou televizi v politicky služebné médium. Nachlup stejný model pomlouvání České televize a jejího šéfa předvádí také radní Lubomír Veselý ve své internetové televizi XTV.

Eric Drooker

Nejhrubší špínu, kterou si Lipovská a Veselý zatím nedovolí na schůzích rady vyslovit nahlas a tváří v tvář vedení televize, na něj pak v hektolitrech vylévají ve svých médiích. To vše za tolerance Babišových poslanců Juchelky, Kořanové, Nachera a dalších včetně poslanců SPD, kteří dohromady ovládají volební výbor sněmovny.

Paragraf 5 Zákona o České televizi přitom členovi rady jasně ukládá, že se nesmí podílet na podnikání v oblasti hromadných sdělovacích prostředků. Zmíněné poslance otazníky kolem financování médií obou radních zjevně nezajímají. Zákon je leda pro kmány a panstvo jej okázale ignoruje.

Obskurní argumentace poslance Juchelky, aktuálně rezonující v parlamentních kuloárech, že pro případné odvolání Lipovské coby jeho sestry v Kristu z Rady ČT nikdy nezvedne ruku, pak dokonale ilustruje mizérii právního vědomí některých zákonodárců a přesilu idejí nad respektem k zákonu. Babišovi, Okamurovi a Filipovi poslanci ve sněmovně si proto se svým výsadkem v Radě České televize náramně rozumějí. Společný cíl, podrobení ČT politické moci, mají už na dosah. Jen co jim do rady zvolí posily.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]