VIDEO: Schwarzenberg apeloval na spolustraníky. Obrana svobody je na vás, řekl na sněmu

Čestný předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg  (ČTK)

Čestný předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg | FOTO: ČTK

Delegáti TOP 09 se tento víkend sjeli do pražského hotelu Don Giovanni, aby vybrali nové vedení a diskutovali o budoucím směřování strany. Na začátek sněmu TOP 09 vystoupil i čestný předseda Karel Schwarzenberg.

Na začátek poděkoval oběma bývalým předsedům, Jiřímu Pospíšilovi za dnešní projev, kde nastínil silné stránky i možnosti prostoru pro zlepšení, a dvouleté vedení, tak i Miroslavu Kalouskovi za dobrý výkon poslaneckého mandátu.

Vystoupení Karla Schwarzenberga najdete zde:

Tento víkend si zvolíme nové vedení. Náš čestný předseda Karel Schwarzenberg ve své funkci samozřejmě dál pokračuje a kdo jiný než on by měl spolu s předsedou TOP 09 zahájit náš sněm? #snemtopky

Zveřejnil(a) TOP 09 dne Sobota 23. listopadu 2019

Poté smířlivě vyzdvihl silné stránky obou kandidátů na předsedu strany. Prvně složil poklonu Markétě Pekarové Adamové za práci v dolní komoře. A následně připomněl dlouholeté přátelství s otcem druhého kandidáta Tomáše Czernina, když dále uvedl, že ručí za jeho charakter. „Pro něho svědčí, že je velmi ceněný ve vlastním kraji. Ale máme dva opravdu vynikající kandidáty, pořadí, ať si každý určí sám,“ sdělil ostatním členům strany.

V samotné volbě nejsou podle něj klíčové osobní sympatie, ale osobnost a povahové rysy předsedy, který stranu povede nejlépe. Delegáty poprosil, aby to při nedělní volbě měli na paměti.

„My staří dědci už pomalu odcházíme, ale vím, že je na vás, aby naše děti a naši vnuci měli to štěstí žíti v podobných podmínkách. Braňte to prosím,“ apeloval závěrem na spolustraníky.

Podle otce zakladatele dnes přitom upadá hlavně pracovitost napříč společností. „Včetně mě samotného, nejsme dosti plní,  nepracujeme v plném nasazení, přičemž ta doba to prosím požaduje, abychom opravdu všude pro tuto stranu pracovali. Ne kvůli straně, ale kvůli těm hodnotám,“ uvedl závěrem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner