Sdružení Svobodní Rusové odmítá zfalšovaná proruská referenda na Ukrajině

Vladimir Putin jako Adolf Hitler (Putinhyi / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Vladimir Putin jako Adolf Hitler | FOTO: Putinhyi / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Neformální Sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Ildar Gareev, kteří žijí a podnikají v České republice. Nyní vydali prohlášení s názvem “Respektujeme ukrajinskou svrchovanost včetně Krymu”.

Jako nepovedenou frašku a jeden velký volební podvod hodnotí Svobodní Rusové v České republice údajná referenda o připojení částí Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské oblasti k Ruské federaci. Proputinovské okupační úřady už uvedly, že lidé údajně souhlasili s připojením k Rusku a výsledky se v jednotlivých regionech prý pohybují od 87 procent do téměř sta procent pro připojení. To je samozřejmě lež. Existuje spousta důkazů o volebních podvodech a násilnostech doprovázejících tato tzv. referenda. Například ve městě Starobilsk okupační úřady po dobu tzv. plebiscitu zakázaly lidem opustit město a do domů přicházely ozbrojené hlídky, které tamní obyvatele násilím nutily k účasti v referendu. Jinde zase chodily  po domácnostech tzv. volební komise s přenosnými urnami v doprovodu ozbrojenců a rovněž se snažily drsným nátlakem přimět lidi k účasti k referendu. Navíc velká část obyvatel tato Ruskem okupovaná území opustila.

Ilustrační foto. (Štěpán Mareš)

Hlavní překážkou pro uznání plebiscitů je však hrubé porušení mezinárodního práva. Není v žádném případě možné, aby okupační mocnost uspořádala na okupovaném území referendum o připojení dobytého území ke své říši. To je stejné, jako kdyby Hitler uspořádal po obsazení čs. pohraničí v roce 1938 lidové hlasování o tom, zda se Sudety chtějí připojit k Německu.

Je dobře že mezinárodní společenství tuto nehoráznou frašku neuznává. Dokonce i země blízké Kremlu, jako Srbsko nebo Kazachstán, už prohlásily, že připojení dotyčných ukrajinských území k Ruské federaci neuznají.

Svobodní Rusové požadují okamžité ukončení ruské okupace ukrajinských území včetně Krymu a respektování ukrajinské svrchovanosti v mezinárodně uznávaných hranicích. Brutálnímu ruskému násilí včetně vyhrožování použití jaderných zbraní čelnými představiteli Kremlu nemůže Západ dále ustupovat. Kmotr Putin a jeho mafiánská banda to totiž cítí jako slabost. Jediné, čemu tito zločinci rozumí, je síla.

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články