Sdružení Svobodní Rusové odsuzuje ruský hackerský útok na Fakultní nemocnici Brno

Ilustrační foto (Facebook)

Ilustrační foto | FOTO: Facebook

Sdružení Svobodní Rusové v České republice vydalo prohlášení k hackerskému útoku na českou nemocnici. Neformální sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Ildar Gareev, kteří nyní žijí a podnikají v České republice. Sdružení je otevřeno pro všechny pronásledované Putinovým režimem a nebrání se spojení ani s dalšími opozičními ruskými skupinami.

V prohlášení se uvádí: Vyšetřování policistů z Národní centrály organizovaného zločinu dokázalo, že kybernetický útok proti druhému největšímu zdravotnickému zařízení v České republice – Fakultní nemocnici Brno byl v únoru 2020 veden z Ruska.

(Týdeník FORUM)

Jednalo se o odporný zločin, který ohrozil životy a zdraví stovek nevinných lidí. „Tyto osoby byly vydány v nebezpečí těžké újmy na zdraví, současně veškerý zdravotnický personál FN Brno nemohl používat elektronický systém, lékařům bylo znemožněno využívat elektronickou zdravotnickou dokumentaci, čímž byla významně narušena efektivita práce celého zdravotnického zařízení,“ píše se v policejní zprávě, kterou jako první zveřejnil web aktualne.cz.

Ohrožení nemocných a zraněných lidí, z nichž mnozí bojují o holý život, je mimořádně odporným činem. Konkrétní viník zatím není známý, jisté však je, že tento hackerský útok  byl vedený z Ruska. Je také jasné, že Rusko nemá zájem na objektivním vyšetření tohoto kriminálního deliktu. My, Svobodní Rusovém dobře známe zločinnou podstatu režimu prezidenta Vladimíra Putina, který se k dosažení svých cílů neštítí jakýchkoliv metod, včetně vražd opozičních politiků a novinářů, likvidaci nezávislosti justice, kriminalizování opozice, a také vojenských vpádů do cizích zemí, které Rusko nijak neohrožovaly, jako naposledy na Ukrajinu. Ruští vojáci vedou proti této zemi vyhlazovací válku, masakrují civilisty včetně žen dětí, znásilňují, drancují, loupí a kradou. A rovněž útoky na zdravotnická zařízení mu nejsou cizí. Vždyť v Sýrii i na Ukrajině ruská armáda bombardovala také nemocnice.

Současný Putinův režim se nezastaví před ničím a ani před pacienty v nemocnicích. On je schopen vzít si jako rukojmí i je. Nedovedeme si představit, že by za tímto hackerským činem  stál nějaký osamocený počítačový odborník. V tomto případě se jednalo o vysoce sofistikovaný kybernetický útok, kterého jsou schopni jen mimořádně kvalifikovaní specialisté, jež musí mít odpovídající zázemí. To jim nemohl poskytnout jenom tak někdo, ale Kreml k tomu má dostatek možností a prostředků. Rusko zařadilo Českou republiku na seznam nepřátelských států a je vůči ni schopno jakékoliv podlosti. Máme dost důvodů se domnívat, že v tomto případě se jednalo o další zločin Ruské federace, tentokrát vůči lidem, kteří se nemohou bránit a jsou odkázáni na pomoc druhých.

Svobodní Rusové odsuzují tento barbarský čin a ujišťují českou veřejnost, že ne všichni Rusové podporují v Rusku vládnoucí putinovský mafiánský a zločinný režim.

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]