Sean Penn v první linii. Slavný tvůrce točí dokument o ruské invazi

Sean Penn (Sachyn Mital / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Sean Penn | FOTO: Sachyn Mital / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Americký herec a režisér Sean Penn je na Ukrajině, kde natáčí dokument o ruské invazi. Ve čtvrtek to oznámila kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Držitel dvou Oscarů podle ní prokazuje větší odvahu než řada západních politiků.

Penn byl vyfotografován mezi účastníky vládní tiskové konference v Kyjevě a na videu zveřejněném na instagramovém účtu ukrajinské hlavy státu byl zachycen s ukrajinským prezidentem. Zelenského kancelář ve čtvrtek ve svém příspěvku na facebooku napsala, že se Penn zúčastnil tiskových brífinků, setkal se s místopředsedkyní ukrajinské vlády a hovořil o ruské invazi s novináři a vojáky.

(Týdeník FORUM)

„Sean Penn prokazuje odvahu, která chybí mnoha jiným, včetně západních politiků,“ uvedla ukrajinská prezidentská kancelář. „Režisér přijel do Kyjeva především proto, aby jako dokumentarista zaznamenal veškeré dění na Ukrajině a řekl světu pravdu o ruské invazi do naší země,“ doplnila.

Penn, který pracuje na dokumentu z produkce VICE Studios, Ukrajinu navštívil také koncem listopadu. Na fotografiích byl tehdy zachycen při návštěvě frontových linií ukrajinských sil u Doněcké oblasti.

Penn se zapojil do mnoha mezinárodních humanitárních a protiválečných projektů a v reakci na zemětřesení na Haiti v roce 2010 založil neziskovou organizaci CORE, příběh zdokumentoval ve snímku Citizen Penn (Občan Penn).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články