Jan Hamáček a jeho kolegové ve vedení strany jsou mimořádně úspěšní v likvidaci svěřené partaje. V zašlapání ČSSD do země včera udělali další podstatný krok, odhlasovali okradení církví, a to na příkaz komunistů, dalších extremistů z SPD a podřízených estébáka. Opět. Naštvali tím i řádnou část těch voličů, kteří jim ještě zůstali po tom, co strana vytrvale klečí před Babišem a komunisty a plní jejich přání.

Svůj historický čin – kolaboraci s komunisty při dalším okrádání církví velmi „zdařile“ potvrdili večer na Twitteru: „Poslanci dnes schválili zdanění církevních restitucí. Náprava formou zdanění církevních náhrad přinese do státní kasy každoročně až 380 milionů korun, které můžeme využít například na opravu národních památek. Nespravedlnost konečně napravena!“ pochlubila se ČSSD.

Je to skandální lež od začátku do konce. Formulace „náprava formou zdanění církevních náhrad“ je obzváště vypečená. Jakápak náprava? Nápravou jsou samotné restituce, a to ještě ostudnou, protože přišla velice pozdě a jen zásluhou pravicových vlád. „Náprava zdaněním“ je opravdu čertovská formulace. A to chlubení se 380 miliony? Opravdu se sociální demokraté chlubí tím, že okradou okradené o 380 milionů ročně? Alespoň bude více peněz na podporu pěstování řepky, že? Ne, tak pardon. Sociální demokraté církvím seberou peníze, ze kterých mohly opravit kostely, které bolševici nechali zpustnout, a opraví za ně nespecifikované památky. Díky. A co je pravdu neskutečné, to je poslední věta tohoto sociálně-demokratického moudra. „Nespravedlnost konečně napravena“.

Ano, chrabří poslanci ČSSD poslechli zloděje z KSČM a jako akční hrdinové napravili nespravedlnost spočívající v tom, že okradení dostali zpět část ukradeného majektu. Spravedlivé totiž je, okradené znovu okrást.

Včerejšek byl dalším černým zápisem do kroniky ČSSD. Do díla, které se pomalu uzavírá. Je totiž celkem jasné, jak voliči ocení stranu, kterou její vedení v zájmu vlastních funkcí degradovalo na ochotného pomocníka extremistů a estébáka.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora