Sedlákovi Pitkovi někdo zabil kobylu. Vzkázal vrahovi, že se potkají v pekle, a vypsal odměnu za dopadení

Daniel Pitek (FORUM 24)

Daniel Pitek | FOTO: FORUM 24

Severočeský sedlák Daniel Pitek je známý jako výrazný politický aktivista. Často promlouvá na protibabišovských demonstracích. Dlouhodobě vysvětluje základní principy poctivého zemědělství a péče o krajinu. V říjnu kandidoval neúspěšně do senátu a právě po těchto volbách ho potkala děsivá událost, která může souviset s jeho veřejným působením. Někdo mu zabil kobylu, a to obzvláště zákeřným způsobem. Msta? Výstraha? Na to se Daniel Pitek snaží přijít.

Vrahovi poslal sedlák hospodařící v okolí Milešovky poměrně jasný a emotivní vzkaz: „Pomodli se, protože mi zůstaly jenom smutek a nenávist. Nepřestanu tě nikdy hledat, dokud tě nenajdu, a až tě najdu, tak se postarám, abys už nikdy nikomu neublížil. Sejdeme se v pekle.“

Na facebooku požádal Daniel Pitek o pomoc veřejnost. Nabízí odměnu čtvrt milionu korun pro toho, kdo ho dovede k pachateli. „Ať byly motivem útoku moje politické a veřejné aktivity nebo zvrácená touha úchylného jedince uspokojit svoje vražedné choutky na někom, kdo se nemohl bránit, tak výsledkem je smrt nevinného zvířete, kterou chápu jako útok na moji rodinu a na můj domov. Proto nabízím odměnu 250 000,- Kč tomu, kdo přijde s informacemi, které povedou k rychlému dopadení a spravedlivému potrestání pachatele tohoto ohavného činu,“ vyzval Daniel Pitek.

Daniel Pitek hospodaří na rozlehlých pozemcích v širším okolí Milešovky. Chová ovce, obhospodařuje louky a vysazuje ovocné sady na historických polohách. Pracuje také jako lesník a lesní stráž. V senátních volbách kandidoval v obvodu Lounska za SEN 21 s podporou Zelených, LES a Pirátů. Při svých veřejných vystoupeních vysvětluje, jak by měl stát a zemědělci postupovat v boji se suchem, kritizuje vládu a Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]