Sedmnáctiletý Afghánec napadl v Bavorsku sekyrou a nožem několik lidí

archiv F24

Ilustrační foto | FOTO: archiv F24

Útočník, který v pondělí pozdě večer ve vlaku nedaleko bavorského Würzburgu napadl sekyrou a nožem cestující, byl 17letý Afghánec. V rozhovoru s televizí ARD to prohlásil bavorský zemský ministr vnitra Joachim Herrmann s tím, že motiv jeho činu prozatím znám není. Herrmann rovněž řekl, že Afghánce při zásahu zastřelila policie poté, co na ni pokusil zaútočit. Ministr poté bavorské rozhlasové a televizní společnosti Bayerischer Rundfunk (BR) upřesnil, že mladík přišel do Německa jako běženec bez doprovodu.

Afghánec podle Herrmanna bydlel v Ochsenfurtu, který leží jižně od Würzburgu. V rozhovoru s BR ministr upřesnil, že mladík do Německa přišel bez doprovodu rodičů a že nyní asi dva týdny žil v pěstounské rodině.

Incident se stal ve vlaku, který jel z Treuchtlingenu do Würzburgu. Útočník cestující náhle napadl mezi stanicemi Ochsenfurt a Würzburg-Heidingsfeld.

Po útoku souprava zastavila v Heidingsfeldu, kde Afghánec vlak opustil. Z Würzburgu na místo činu odjelo zvláštní zásahové komando, které se pokusila mladíka zastavit. Ten ale na policisty zaútočil, proto ho policie zastřelila.

Podrobnosti o stavu zraněných známé nejsou. Herrmann nicméně nevyloučil, že někteří z těžce zraněných jsou v bezprostředním ohrožení života.

List Bild s odvoláním na mluvčího bavorského ministerstva vnitra uvedl, že útočník během svého řádění provolával „Alláhu akbar“ (Bůh je veliký). Herrmann v rozhovoru s BR řekl, že jistý výkřik útočník podle svědků učinil, odmítl ale spekulovat o možném islamistickém pozadí činu, neboť vyšetřování je teprve na počátku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner