Šéf komunistů má strach z Kalouska. Zašel hodně daleko, vzkázal Filip

Předseda KSČM Vojtěch Filip v poslanecké sněmovně  (ČTK)

Předseda KSČM Vojtěch Filip v poslanecké sněmovně | FOTO: ČTK

Zdá se, že Miroslav Kalousek i přes svůj odchod z poslanecké sněmovny stále dokáže některé politiky přivádět k šílenství. Naposledy to potvrdil předseda KSČM Vojtěch Filip, který zřejmě nezvládl Kalouskova slova v diskusním pořadu s Jaromírem Soukupem v TV Barrandov. Šéf komunistů bývalého poslance označil na twitteru za manipulátora. Kalousek následně reagoval slovy, že jeho cílem je zprostředkovávat divákům názory, ze kterých mají komunisté ve všech politických stranách strach.

Bývalý šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek v posledním vydání pořadu Hovory Kalousek Soukup v televizi Barrandov hovořil mimo jiné o tendru na dostavbu Dukovan. Dal tam najevo své obavy týkající se strategické bezpečnosti tohoto projektu.

FORUM 24 (archiv)

„Já se jako občan cítím ohrožen ve své bezpečnosti. My si všichni platíme nemalé peníze ze svých daní na bezpečnostní úřady a zpravodajské služby a ty se všechny shodly, že účast ruského Rosatomu v tendru na Dukovany je proti bezpečnostním zájmům občanů České republiky,“ prohlásil Kalousek. Bývalý poslanec se společně s moderátorem dotkli také možné souvislosti mezi ochotou komunistů prodloužit nouzový stav a právě účastí Rusů na dostavbě jaderného bloku.

To zřejmě nenechalo klidným šéfa komunistické strany Vojtěcha Filipa: „Už se nebudu přemáhat, abych sledoval diskusi Miroslava Kalouska s Jaromírem Soukupem,“ napsal v neděli na sociální síti.

„Nečekal jsem žádný zázrak, ale profesor demagogiky, náš exkolega Kalousek, zašel hodně daleko, tolik manipulativních tzv. polopravd v jednom pořadu bylo nad mé síly,“ pokračoval předseda KSČM. „Já mám také strach, ale z lidí jako on,“ dodal Filip.

Komunisté patří dlouhodobě k velkým stoupencům ruského zapojení do naší jaderné energetiky. Kalousek poté na svém twitterovém účtu upozornil, že jeho „cílem je zprostředkovat divákům TV Barrandov názory, ze kterých mají mají komunisté ve všech politických stranách strach“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner