Šéf komunistů si myslí, že by měli změnit strategii. To by měli. Třeba se rozpustit

ČTK

Předseda Vojtěch Filip na sjezdu KSČM v Nymburce | FOTO: ČTK

Po volbách všichni vědí, proč vyhráli (byli prostě dobří) a proč prohráli (byli dobří, ale nebyli pochopeni). Teď zpytují svědomí komunisté. Zdá se, že k velkému osvícení nedošlo.

Vojtěch Filip řekl na tiskové konferenci: „Je evidentní, že jsme v této zkoušce neobstáli. Mrzí mě to. Je mi líto, že naši kandidáti se nedostali do zastupitelstev v devíti krajích, a přitom odváděli poctivou práci. Je vidět, že budeme muset změnit strategii jak při přípravě kandidátních listin, tak programu i jeho prezentaci.“

Tak to jste tedy neobstáli, soudruzi. Ale nejen v těchto volbách, ale neobstáli jste za celých 99 let, co vaše strana existuje. Nejdřív jste se před válkou zbavili první vlny idealistů, nebo vás prokoukli sami. Po příjezdu tanků jste se zbavili druhé vlny idealistů (tam teda už ideály musely poněkud oslabit vnímání reality), nebo aspoň chytrých lidí. Pokud se u vás někdo bystřejší pak vyskytl, tak jen proto, aby mohl dělat svoje. Stejně to řídili sklerotičtí mimoňové. Pak vám všichni utekli, protože jste se po vašem krachu pro ně stali zbytečnými.

Předseda Filip tvrdí, že největší chybou KSČM v letošních volbách byla nedostatečná prezentace vlastních úspěchů a práce a strach starších občanů osobně přijít k volbám. Tak my si zase myslíme, že největším komunistickým úspěchem je podpora vlády bývalého soudruha a agenta. To se fakt povedlo. Na ty starší voliče už moc nespoléhejte, lepší už to nebude.

Jako nejlepší novou strategii bychom doporučili to konečně zabalit, stranu zrušit a věnovat se něčemu užitečnějšímu. Pokud by se komunistům chtělo pokračovat, mohli by se odebrat na nějaký pustý ostrov v Atlantiku a tam zkusit své velkolepé projekty uskutečnit. Hlavně ale neobsazujte nic, kde žijí lidé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner