Šéf lékařské komory: Ty informace nesedí. Prezident není zdráv

repro: video Blesk TV

Prezident Zeman hovoří pro Blesk TV. | FOTO: repro: video Blesk TV

„Každý na první pohled vidí, a to nemusí být lékař, že prezident není zdráv. Sám ve svém zájmu by měl zveřejnit informace, aby se utnuly fámy, které jemu samotnému určitě nejsou příjemné,“ konstatoval v pořadu Interview ČT 24 šéf České lékařské komory Milan Kubek. Dále zpochybnil informace, které o svém zdraví v září pronesl sám prezident, tedy, že je zcela zdráv.

„Ty informace nesedí. Všichni vidíme, že je to starý muž, a vidíme, že mu síly ubývají. Kdyby nebyl v tak vysoké funkci, byla by to jeho věc. Jako občané máme právo vědět, v jakém zdravotním stavu prezident je, to patří k západní demokratické kultuře. Pokud nechtějí politici ztratit důvěru občanů, nemohou přece lhát. Není přece žádná ostuda být nemocný,“ podotkl Milan Kubek.

Šéf České lékařské komory také dodal, že informace o takzvaném rekondičním pobytu prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici nejsou kompletní a prezident by je měl sám ve svém zájmu doplnit.

Neplánovaný takzvaný rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici doprovázela řada podivných okolností. Proč se uskutečnil tak náhle, proč měl prezident pro sebe vyčleněnou polovinu patra nemocnice, proč byl lékařský personál speciálně vybírán a důsledně bylo dohlíženo na to, kdo se dostane k prezidentově zdravotní kartě, proč byla zdravotní dokumentace vedena jen v papírové formě a nikoliv elektronicky, jak je obvyklé, proč kvůli údajně nedůležitému rekondičnímu pobytu  Zemanova dcera Kateřina na půl roku přerušila studium ve Velké Británii, a především, kdo a proč najal speciální soukromou ochranku, která v den odjezdu bránila kameramanům a fotografům, aby prezidenta zaznamenali? 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner