Šéf NATO: Anexe ukazuje slabost Putina. Až Rusko přestane bojovat, bude mír

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg  (Severoatlantická aliance / se souhlasem)

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg | FOTO: Severoatlantická aliance / se souhlasem

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ostře odsoudil postup Vladimira Putina a nelegální anexi další části Ukrajiny. „Putin selhal a nese odpovědnost za tuto válku. Toto uchvácení je nezákonné,“ konstatoval Stoltenberg. Současně vyzval všechny země, aby odmítly uznat tento akt. Zopakoval, že všechna anektovaná území včetně Krymu jsou Ukrajina.

„Je to ruská brutální agrese proti Ukrajině. Nemění to nic na naší podpoře Ukrajině, aby mohla uplatňovat svoje právo na obranu. Budeme chránit každého spojence a každý centimetr spojeneckého území,“ ujistil generální tajemník NATO.

Dnešní anexi označil za zásadní moment. „Putin mobilizoval další stovky tisíc vojáků, vyhrožuje jadernými zbraněmi a teď anektoval část území Ukrajiny. Je to ukázka slabosti a připuštění, že jeho válka neprobíhá podle plánu. Putin nese plnou odpovědnost za tuto válku. Je to na něm, aby ukončil utrpení odvážného ukrajinského národa. Pokud Rusko přestane bojovat, bude mír. Pokud Ukrajina přestane bojovat, přestane existovat. Podpora NATO Ukrajině bude trvat tak dlouho, dokud to bude potřeba,“ ujistil Jens Stoltenberg.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články