Šéf NATO ukázal Zemanovi a Babišovi, jak se má chovat sebevědomý státník

Repro ČT

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg | FOTO: Repro ČT

Stačil jeden rozhovor v České televizi a šéf NATO Jens Stoltenberg zcela zastínil Miloše Zemana a Andreje Babiše. Oběma politikům ukázal, jak by se měl v jejich situaci chovat sebevědomý státník suverénní země. Jednoznačně se vymezil proti Rusům a podpořil tři pražské politiky, které právě před Rusy chrání policisté. Jednoho z nich dokonce ukrývají na neznámém místě.

„Jakýkoli pokus o použití síly či zastrašení zvolených zastupitelů je pokusem o podkopání demokracie jako takové. A proto na něco takového musíme silně reagovat a jasně říct, že to je neakceptovatelné,“ řekl ČT Jens Stoltenberg.

Jednoduché, stručné a rázné prohlášení. Přesně to, čeho nejsou Babiš se Zemanem schopni. Babiš se klasicky kroutí, Zeman klasicky stojí na straně Kremlu a kritizuje pražské politiky. Ty například označil za bezvýznamné. Přitom právě teď je chvíle, kdy by se premiér a prezident měli jednoznačně a tvrdě postavit za politiky, kterým hrozí nebezpečí ze strany cizí mocnosti. To by ovšem nesměli tyto funkce zastávat Zeman a Babiš.

Policisté i nadále hlídají starostu Prahy 6, starostu Řeporyjí a primátora Prahy. Andrej Babiš dělá, že se nic neděje, Miloš Zeman politiky pomlouvá, a aby toho nebylo málo, prohlašuje, že máme zbytečné tajné služby. Aby ne. On má své tajné služby v Rusku a v Číně. Ty české mu logicky překážejí.

Jens Stoltenberg si zaslouží poděkování. Ukázal, že to, co dělají Zeman s Babišem, prostě není v pořádku. Takhle se prezident a premiér suverénní a hrdé země nechovají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner