Šéf Putinovy soukromé armády vyhrožuje Evropskému parlamentu krvavým kladivem

Jevgenij Prigožin (Profimedia)

Jevgenij Prigožin | FOTO: Profimedia

Ruské výhrůžné vzkazy Evropě pokračují. Tentokrát má jeden na svědomí šéf Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Ten zástupcům Evropského parlamentu adresoval velké kladivo potřísněné krví. Předpokládá se, že se jedná o reakci na žádost EP, aby byla „Putinova soukromá armáda“ zařazena na unijní seznam teroristických organizací.

První informace o kladivu, na němž se podle Jerusalem Post nachází falešná krev, se objevily na telegramovém kanálu skupiny Grey Zone. V klipu dva muži představují velké houslové pouzdro, ve kterém je uloženo kladivo potřísněné „krví“.

()

Spekulace o tom, proč Jevgenij Prigožin poslal do Evropského parlamentu právě kladivo, se různí, nejčastěji se ovšem hovoří o možné spojitosti s videem, které se nedávno objevilo na sociálních sítích. V něm je totiž zobrazen bývalý ruský žoldák, který přeběhl k Ukrajincům. Za to byl členy Wagnerovy skupiny brutálně popraven úderem do hlavy kladivem.

Jak informovala agentura Reuters, muž na videu byl pětapadesátiletý voják Jevgenij Nužin. Ten na záběrech stačí říct jen to, že byl 11. října unesen v Kyjevě. „Dostal jsem ránu do hlavy, ztratil jsem vědomí a ocitl jsem se v tomto sklepě,“ sdělil. „Řekli mi, že budu souzen,“ stihl ještě dodat. Pak už přišla děsivá rána kladivem do hlavy.

(zdroj: @grey_zone)

Jeden z nejbližších spojenců Vladimira Putina Jevgenij Prigožin v neděli prohlásil, že bývalý žoldák si svou smrt zasloužil. „Nužin zradil svůj lid, zradil své kamarády, zradil je vědomě,“ řekl Prigožin, na kterého Spojené státy a Evropská unie uvalily sankce za jeho roli ve Wagnerově skupině. „Nužin byl zrádce,“ dodal.

(zdroj: @grey_zone)

V dalším videu poslal Prigožin vzkaz všem Rusům. „Nezapomínejte, že nejsou jen zrádci, kteří odhazují samopaly a přecházejí k nepříteli,“ sdělil. „Někteří zrádci jsou zalezlí v kancelářích a nemyslí na vlastní lidi. Někteří z nich používají svá vlastní služební letadla, aby létali do těch zemí, které se nám zatím zdají být neutrální. Odlétají, aby se nepodíleli na dnešních problémech. I oni jsou zrádci,“ dodal „Putinův kuchař“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články